Czytasz: Sprawdź smog w regionie [8 lutego]

Sprawdź smog w regionie [8 lutego]

Bielsko-Biała i Żywiec – to gminy, które mają najwyższą wartość smogową w województwie śląskim.

Spore przekroczenia dopuszczalnych norm pyłu zawieszonego odnotowano w czwartek nad ranem w dwóch gminach województwa śląskiego: w Bielsku-Białej i Żywcu. Smog doskwiera również mieszkańcom Rybnika, Ustronia, Cieszyna i Złotego Potoku.

Jakim powietrzem oddycha dziś centralna część województwa? Powietrze. m.in. w Katowicach, Tychach i Sosnowcu, ma wartość „umiarkowaną” - jak zaznacza Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

Na czwartkowej mapie smogowej pozytywnie wyróżnia się za to Dąbrowa Górnicza i Żory. Smog w tych miastach nie straszy mieszkańców.

Przypominamy; zanieczyszczenie powietrze bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Lekarze ostrzegają, że lista chorób wywołanych przez smog jest naprawdę długa. Od schorzeń układu oddechowego po nowotwory. Jak się zachowywać w momencie alarmu smogowego?

Specjaliści przestrzegają przed długim przebywaniem na powietrzu w takie dni. Jeśli mamy taką możliwość, najlepiej zostańmy w domach, zrezygnujmy ze spacerów i uprawiania sportu na powietrzu.

Czytaj więcej