Czytasz: Sprawdź smog w regionie [12 lutego]

Sprawdź smog w regionie [12 lutego]

Nowy tydzień wita nas nie najgorszym powietrzem. Stacje pomiarowe o poranku nie odnotowały przekroczeń dopuszczalnych norm.

W poniedziałek smog nie będzie nam straszny. Jak wyraźnie widać na mapie smogowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, w Śląskiem dominuje kolor zielony. Oznacza to, że jakość powietrza jest albo dobra albo bardzo dobra.

Gdzie oddychać będzie się nam najlżej? W Żorach i Żywcu. Nieco gorzej, choć wciąż bez smogu jest m.in. w Katowicach, Tychach, Sosnowcu, Gliwicach i Zabrzu.

Jak wskazują dane ze stacji pomiarowych WiOŚ-iu najwięcej zanieczyszczeń w powietrzu „wyłapały” czujniki smogowe w Dąbrowie Górniczej i Złotym Potoku. Skutek? „Umiarkowana” wartość jakości powietrza.

Smog 12.02.2018 - raport dla woj. śląskiego:

Przypominamy, w związku z weekendowym alarmem smogowym, w poniedziałek podróżujemy za darmo Kolejami Śląskimi. By skorzystać z bezpłatnego przejazdu, wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny.

W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Czytaj więcej