Czytasz: Sprawdź smog w regionie [07.01]

Sprawdź smog w regionie [07.01]

Gliwice na czele niechlubnego rankingu.

Stacje pomiarowe niemal w całym województwie wskazują na wysokie przekroczenie norm stężenia pyłu zawieszonego. Najgorzej o poranku jest w Gliwicach. Jak ostrzega Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska tam jakość powietrza jest zła. Osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy i inne grupy podatne na zanieczyszczenia powietrza powinny unikać wyjścia na zewnątrz.

Sprawdź smog w regionie:

Niewiele lepiej jest w Katowicach, Tychach, Wodzisławiu Śląskim, Bielsku-Białej, Ustroniu i Cieszynie. Tam powietrze uznane zostało za dostateczne, co oznacza, że jakość powietrza jest średnia, a zanieczyszczenia powietrza także stanowią realne zagrożenie dla osób z wymienionej wcześniej grupy ryzyka. Pozostałe osoby powinny ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz zwłaszcza gdy doświadczą takich symptomów jak kaszel lub podrażnione gardło.

Umiarkowanie jest w Sosnowcu, Rybniku i Żywcu, gdzie jakość powietrza jest akceptowalna, a osoby bez problemów z układem oddechowym mogą bez obaw wychodzić na zewnątrz.

Najpielej jest w Częstochowie. Stacja pomiarowa wskazuje, że jakość powietrza jest dobra. Biegać można bez obaw.

Czytaj więcej