Czytasz: Sprawcy pobicia w rękach policji

Sprawcy pobicia w rękach policji

Agresorzy po opublikowaniu ich wizerunków w mediach, sami zgłosili się na policję.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VI w Katowicach prowadzą dochodzenie w sprawie pobicia. Do zdarzenia doszło 12 sierpnia 2018 roku około godz 4:35 w pobliżu skrzyżowania ulic Stawowej i Mickiewicza. 27-latek oraz jego o rok starszy kolega szli w kierunku przystanku przy ulicy Skargi. W pewnym momencie podszedł do nich mężczyzna, który najpierw zaczepił ich słownie, a następnie uderzył 27-latka pięścią w twarz i brzuch. Gdy mężczyzna stracił świadomość, wtedy do napastnika dołączył drugi agresor i wspólnie zaczęli bić 28-latka. Agresywnych mężczyzn spłoszyli świadkowe. Na szczęście pokrzywdzeni nie odnieśli poważnych obrażeń. S

prawcy wraz z innymi osobami, które były z nimi, odeszli w kierunku przystanku przy ulicy Skargi. Wsiedli do autobusu linii 808, jednakże po chwili z niego wyszli.

Wczoraj media opublikowały nagranie z wizerunkiem jednego ze sprawców. Kilka godzin później mężczyzna wraz z drugim sprawcą zgłosili się do Komisariatu Policji VI w Katowicach. Mężczyzna rozpoznał się na nagraniu z monitoringu. Obaj usłyszeli zarzuty pobicia. 25-latkowi oraz 19-latkowi grozi do 3 lat więzienia.