Czytasz: Spotkaj wybitnych himalaistów
Janusz Gołąb i Andrzej Bargiel odpowiedzą na pytanie "Quo vadis himalaizm".

Już w grudniu Polacy jako pierwsi na świecie będą próbowali zdobyć (dotychczas niezdobyty zimą) K2. W przededniu tego niesamowitego wyczynu organizujemy bezpłatne spotkanie z kierownikiem sportowym wyprawy Januszem Gołąbem (gliwiczanin, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum I) oraz jednym z najlepszych na świecie skialpinistą - Andrzejem Bargielem (podjął próbę zjechania na nartach z K2, zjechał na nartach z Broad Peak).

12 października w Gliwicach odbędzie się panel dyskusyjny z dwójką wybitnych himalaistów. 

Tematem panelu dyskusyjnego będą perspektywy himalaizmu. Warto zaznaczyć, że dyskusja odbędzie się w przededniu narodowej wyprawy zimowej na K2, której Janusz Gołąb będzie kierownikiem sportowym. Sportowcy porozmawiają o tym, czy w himalaizmie pozostały jeszcze jakieś sportowe cele do zrealizowania, czy może wkrótce góry wysokie staną się dostępne dla ekstremalnych turystów. Spotkanie „Quo vadis himalaizm?” rozpocznie się 12 października o godz. 19.00.

Wstęp na spotkanie z Januszem Gołąbem i Andrzejem Bargielem jest wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. Dyskusję poprowadzi Piotr Turkot.

Czas wydarzenia: 2017-10-12 19:00

Miejsce wydarzenia: Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości (ul. Bojkowska 37)

Tematyka wydarzenia: panel dyskusyjny

Organizator: Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju 8a, wspinanie.pl

Czytaj więcej