Czytasz: Sposób na wakacyjną nudę: Kolej na Muzeum!

Sposób na wakacyjną nudę: Kolej na Muzeum!

Od 1 lipca bilety do Muzeum Śląskiego w Katowicach będzie można kupić 20 procent taniej. Wystarczy mieć bilet na pociąg Kolei Śląskich. Skorzystasz?

Koleje Śląskie wraz z Muzeum Śląskim przygotowały wyjątkową ofertę wakacyjną dla swoich podróżnych. Od 1 lipca do 30 września wszyscy mieszkańcy regionu, którzy postawią na kolej będą mogli zwiedzić muzeum w atrakcyjnej cenie.

- Myślę, że będzie zainteresowanie naszą ofertą. Mówiąc wprost: dzieci się nudzą. Siedzą z babciami, opiekunami podczas wakacji. To może być alternatywa dla bywania na podwórku - przekonuje Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

Bilety do Muzeum Śląskiego w Katowicach 20 procent taniej. Wystarczy mieć przy sobie bilet Kolei Śląskich.

Rozmowy śląskiego przewoźnika kolejowego i śląskiej instytucji kultury na temat współpracy rozpoczęły się w kwietniu. 

– Już na samym początku spostrzegliśmy, że łączy nas nie tylko jeden organizator, ale także chęć stworzenia czegoś wyjątkowego na wakacje dla mieszkańców naszego województwa – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Jak zaznaczył Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, Koleje Śląskie potrafią angażować się nie tylko w promowanie ekologicznych przejazdów, ale również kultury.

- Promując muzeum, promujemy koleje. Być może dojdzie do kolejnych wspólnych projektów z innymi instytucjami w przyszłości - przekonuje marszałek.

Dzięki współpracy regionalnego przewoźnika oraz muzeum dostęp do kultury może być znacznie prostszy dla mieszkańców miast oddalonych od Katowic.

- Dostrzegliśmy, że mieszkańców Częstochowy, Bielska-Białej, Rybnika, Żor należy zachęcić do przybycia do muzeum. Dla nich wyprawa weekendowa może być zaporą finansową. Dzięki zniżce bedzie to bardziej możliwe - przekonuje Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego.

KOLEJ NA… ATRAKCJE

Muzeum w okresie wakacyjnym oferuje moc atrakcji. W śląskiej placówce będzie można m.in. odkryć tajemnicę zniknięcia Tomka Wilmowskiego (przestrzeń edukacyjna „Na tropie Tomka”) oraz zwiedzić wystawy stałe i czasowe, np. „Między Montmartre’em a Montparnasse’em”, „Vladimír Birgus. Fotografia”, „Nie jestem już psem”, czy też „Kroniki przedmieść. Malarstwo Pawła Wróbla”.

– Zapraszamy także do uczestnictwa w warsztatach i spotkaniach zarówno rodziny, które poszukują miejsca, aby spędzić czas z dziećmi, jak i seniorów, a także młodzież i osoby dorosłe. Poczynając od naszego kina pod chmurką, czyli Kina Kuźnia, poprzez plenery malarskie, po minispektakle o poznawaniu dalekich krain. Każdy  znajdzie coś dla siebie – zachęca dyrektor muzeum.

Czytaj więcej