Czytasz: Szpital pozwał radnych o zniesławienie

Szpital pozwał radnych o zniesławienie

Trzech radnych powiatu pszczyńskiego na celowniku.

Spółka Centrum Dializa, dzierżawca szpitala w Pszczynie, zażądała od radnych zadośćuczynienia za naruszenia dóbr osobistych.

Trzech radnych powiatu pszczyńskiego Bogumiła Boba, Waldemar Januszewski i Bronisław Śmieja oraz radna rady miejskiej w Pszczynie, Marcelina Leki, otrzymali od Spółki Centrum Dializa wezwania do usunięcia naruszenia dóbr osobistych.

Spółka zarzuca radnym głoszenie nieprawdziwych i wprowadzających w błąd opinię publiczną informacji na temat funkcjonowania spółki oraz tutejszego szpitala.

30 tys. zł spółka żąda od Marceliny Leki, 50 tys. zł od Bronisława Śmiei i Waldemara Januszewskiego oraz 100 tys. zł od Bogumiły Boby. Ponadto Dializa oczekuje przeprosin opublikowanych w lokalnych mediach.

Radni przesadzili z krytyką?

Witold Jajszczok, rzecznik prasowy spółki mówi, że decyzja o wystosowanych zadośćuczynieniach była przemyślana.

- Nasze roszczenia były przemyślane, nie wystosowaliśmy ich pod wpływem impulsu - mówi Jajszczok.

Rzecznik tłumaczy, że krytyka radnych powinna opierać się na informacjach prawdziwych i nie zmierzać do nieuzasadnionego pogorszenia wizerunku osoby fizycznej czy też konkretnej firmy.

Spółka wycofa się z zarzutów?

Barbara Bandoła, przewodnicząca Rady Powiatu Pszczyńskiego wyjaśnia natomiast, że radni wyrażali tylko opinię swoich wyborów. Dlatego też przewodnicząca skierowała do spółki pismo, w którym prosi o cofnięcie pozwów wniesionych przeciwko nim.

Sprawa ciągnie się od lipca ubiegłego roku, wówczas radni dostali od spółki owe pozwy. Jajszczok mówi, że żaden z nich żądanej kwoty jeszcze nie uniszczyli.

Prośba Bandoły do spółki już dotarła, teraz jak mówi jej rzecznik - jest rozpatrywana.

W piątek wyniki rekontroli 

Przypomnimy, że w piątek Śląski NFZ ujawnić ma wyniki rekontroli w pszczyńskim szpitalu. To wynik nieprawidłowości, które na początku roku NFZ ujawnił po kontroli w pszczyńskim szpitalu. Brak odpowiedniej obsady lekarskiej i pielęgniarskiej oraz aktualnych badań technicznych sprzętu medycznego, a nawet atrapy zamiast sprzętu. To tylko niektóre z ujawnionych wówczas nieprawidłowości.

Czytaj więcej