Czytasz: Spodek będzie przebudowany

Spodek będzie przebudowany

Obiekt-legenda się zmieni! Katowicki Spodek doczeka się nowych… toalet.

Organizatorem konkursu, na zamówienie PTWP Event Center, zarządcy obiektu, jest Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice. Laureat głównej nagrody otrzyma 15 tys. złotych brutto oraz zaproszenie do udziału w negocjacji umowy na szczegółowe opracowanie pracy konkursowej. 

"Zaczynamy działać"

– Dyskusję o modernizacji Spodka, ikony polskiej architektury, rozpoczęliśmy podczas tegorocznej edycji 4 Design Days w Katowicach. Remonty i inwestycje nie leżą w gestii zarządcy, lecz właściciela obiektu. Mimo to, dostrzegając potrzebę zmian, postanowiliśmy zacząć działać w tym kierunku - mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

- Naszą troską jest, żeby obiekt, którym zarządzamy od ponad roku, unowocześnić i uatrakcyjnić, zwłaszcza w obszarach, które wymagają tego najbardziej. Liczni organizatorzy wydarzeń w Spodku zwracali uwagę na konieczność pilnego podniesienia standardu wykończenia między innymi toalet – dodaje.

Spodek będzie przebudowany. Zobacz jak prezentuje się wizytówka Katowic (fot. A. Baron):

Wnioski można składać do końca lipca

Projektanci mają zaproponować rozwiązania dla trzech typów istniejących w Spodku węzłów sanitarnych: toalet w holu głównym, w strefie VIP oraz w tzw. sali bingo, w której organizowane są bankiety. Koncepcje muszą uwzględniać zapewnienie m.in. miejsc przeznaczonych do przewijania i opieki nad niemowlętami, wydzielonych stanowisk do korzystania z toalet i umywalek przez dzieci oraz toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, wraz z odpowiednią dostępnością.

Konkurs na opracowanie najlepszej pod względem estetycznym, funkcjonalnym i użytkowym koncepcji architektonicznej przebudowy toalet publicznych w Spodku ma formułę otwartą. Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać do 31 lipca. Wykonawcy spełniający kryteria określone w regulaminie, zostaną zaproszeni do złożenia prac konkursowych. Na ich przygotowanie będą mieli czas do 18 września.

KLIKNIJ PRZYCISK „WEJDŹ DO OSI CZASU” I ZOBACZ, JAKIE NIESAMOWITE WYDARZENIA MIAŁY MIEJSCE W SPODKU!

Czytaj więcej