Czytasz: Spod UŚ odjedziesz elektrycznym BMW!

Spod UŚ odjedziesz elektrycznym BMW!

Carsharing samochodów elektrycznych wjeżdża do Katowic. I robi to z przytupem!

Wystarczy telefon lub tablet. Po pobraniu aplikacji należy się zarejestrować, uzupełnić swój profil oraz dodać kartę płatniczą. I tyle! Autorska aplikacja mobilna umożliwia otwarcie pojazdu, uruchomienie go oraz zamknięcie pojazdu i zakończenie wynajmu. O czym mowa? O startującym w tę sobotę projekcie katowickiej firmy GreenGoo. 

0,99 zł za minutę

GreenGoo we współpracy z Uniwersytetem Śląskim 1 grudnia uruchomi w województwie śląskim sieć wypożyczalni samochodów elektrycznych. Pojazdy będą dostępne dla wszystkich mieszkańców, którzy pobiorą aplikację GreenGoo.

Koszt usługi miło zaskakuje: opłata wynosi 0,99 zł za minutę wynajmu BMW i3. Ponadto pojazdy nie są związane z konkretną lokalizacją, są rozproszone po wyznaczonej w mapie aplikacji strefie miasta, co pozwala skorzystać z pojazdu z dowolnego miejsca i pozostawić w innym dowolny miejscu wyznaczonej na zielono strefy miasta. Użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Energia elektryczna, parkingi, ubezpieczenia, serwisy, podatki są zawarte w cenie.

Elektryczna rewolucja

GreenGoo zobowiązało się stworzyć sieć elektromobilną, która połączy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, a docelowo także i miasta spoza GZM. Firma to lokalny operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Firma stworzyła już 12 punktów ładowania pojazdów elektrycznych, a kilkadziesiąt jest w trakcie realizacji. Kolejne stacje ładowania pojawią się niebawem na ulicach miast: Katowic, Chorzowa, Sosnowca, Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Cieszyna i Wisły w ramach współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, a także we wszystkich kampusach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Do końca 2020 roku GreenGoo zainstaluje na terenie śląska ponad 150 punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Jak zapewnia, "elektryczna rewolucja już się zaczęła".