Czytasz: Wystartują w środku nocy by zmierzyć się z morderczym biegiem

Wystartują w środku nocy by zmierzyć się z morderczym biegiem

Trzynastokilometrowa trasa pełna przeszkód. W Bytomiu wystartuje Spartan. Tylko dla najwytrwalszych!

W sobotę, 24 marca na terenie bytomskiego Armada Golf Club odbędzie się pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu Spartan. Śmiałków czekają biegi z przeszkodami na dwóch dystansach. Sprint to co najmniej 5 kilometrów i 20 przeszkód.  Trasa "Super" 25 przeszkód rozstawionych na 13-kilometrowej trasie. Jest też Hurricane Heat - wyzwanie dla drużyn.

Pierwsi – bo już o 3:00 nad  ranem – wystartują uczestnicy Hurricane Heat, którzy najpierw zostaną podzieleni losowo na  drużyny. Następnie wszyscy wyruszą na kilkugodzinną wyprawę mierząc się z terenem oraz wyzwaniami stawianymi im przez prowadzącego.

Nad ranem, kiedy uczestnicy Hurricane Heat wbiegać będą na linię mety, do startu gotowa będzie fala Elite. Zawodnicy i zawodniczki walczący o miejsce na podium oraz nagrody finansowe zaczną walkę na dystansie Super o godzinie 8:00. Następnie z przeszkodami oraz własnymi słabościami zmagać się będą kolejni uczestnicy – amatorzy oraz rekreacyjnie trenujący. Dystans Sprint ruszy o godzinie 13:00

Na specjalnie przygotowanych torach w wyścigu Spartan Kids swoją przygodę mogą przeżyć także dzieci. Najmłodsi startują w czterech kategoriach: dzieci przedszkolne 4-6 lat (razem z rodzicem), szkolne 6-10 lat, starsze szkolne 9-11 lat oraz junior 11-14 lat.

Bieg w Bytomiu to początek sezonu 2018 roku. W maju Spartan zawita  do Krakowa. Zwieńczeniem wyzwań w Polsce będzie Trifecta Weekend we Wrocławiu, czyli 3 wyścigi w przeciągu zaledwie dwóch dni.

Spartan to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie,
w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od czterech lat.

Czytaj więcej