Czytasz: Spały w odchodach! Zwierzęta odebrane sosnowiczance

Spały w odchodach! Zwierzęta odebrane sosnowiczance

12 psów, 4 koty i jeż w jednym mieszkaniu

- Właścicielka trzymała je w skandalicznych warunkach – mówi obrońcy praw zwierząt, którzy wraz z policją odebrali zwierzęta mieszkance Sosnowca.

Policja interweniowała zaraz po zgłoszeniach od lokalnego stowarzyszenia „Nadzieja na Dom” oraz „OTOZ Animals”. Obrońcy praw zwierząt twierdzili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Pogoń, lokatorka trzyma aż kilkanaście psów i kotów. Zwierzęta miały ujadać z głodu, a także spać we własnych odchodach.

Straszne warunki higieniczne

- Kiedy policjanci weszli do jej mieszkania okazało się, że w ogólnym nieładzie i strasznych warunkach higienicznych przetrzymywanych jest tu aż 12 psów, 4 koty i jeż – mówi asp. Sonia Kepper, rzeczniczka prasowa policji w Sosnowcu. Dodaje, że zwierzęta zostały odebrane właścicielce i przewiezione do pobliskiego schroniska w sosnowieckich Milowicach.

Trafią do adopcji

 - Zwierzęta zostały zaopatrzone, przeszły badania weterynaryjne, odbyły też obowiązkową kwarantannę – mówią przedstawiciele schroniska. Dodają, że teraz będą mogły trafić do adopcji. Część z odebranych psów to szczeniaki, które trafiły pod opiekę weterynarza. Policja sprawdzi czy ich była właścicielka znęcała się nad zwierzętami. - Jeśli tak, to może jej grozić nawet do 2 lat więzienia – zaznacza Kepper. 

Czytaj więcej