Czytasz: Spory spadek Polski w rankingu FIFA

Spory spadek Polski w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski spadła aż o 10 miejsc w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej.

Które miejsce zajmuje Polska w rankingu FIFA?

W najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) reprezentacja Polski zaliczyła spadek aż o 10 miejsc i zajmuje teraz 18. pozycję z dorobkiem 1538 punktów. To efekt słabego występu naszej kadry na Mistrzostwach Świata w Rosji w czerwcu tego roku. Przypomnijmy - Polacy przegrali mecz otwarcia z Senegalem (1:2), mecz o wszystko z Kolumbią (0:3) i wygrali mecz o honor z Japonią (0:1) w wyniku czego zajęli ostatnie miejsce w grupie i nie awansowali do 1/8 finałów MŚ.

W czołówce znajdują się aktualni mistrzowie świata - Francuzi, na drugim miejscu brązowi medaliści mundialu w Rosji - Belgowie, a na trzecim Brazylijczycy.

Aż o 16 pozycji wspięli się Chorwaci - rewelacja tegorocznego mundialu, która aż do finału nie przegrała żadnego meczu. W tym musieli uznać wyższość Francuzów.

Jeszcze większy niż nasza reprezentacja zaliczyła kadra... Niemiec. Nasi sąsiedzi spadli aż o 14 pozycji, w wyniku sensacyjnej porażki z Koreą Południową. Drużyna Joachima Löw, mimo iż broniła tytułu mistrzowskiego z Brazylii z 2014 roku, zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Zaraz za reprezentacją Polski uplasowała się Walia, Peru oraz Włosi, którzy, ku zaskoczeniu wszystkich, nawet nie awansowali do finałów Mistrzostw Świata w Rosji.

W nowym rankingu FIFA największy awans zaliczyli Rosjanie, którzy skoczyli aż o 21 pozycji na 49. miejsce. Największy spadek odnotowała reprezentacja Egiptu - spadek z 45. na 65. pozycję.

Ranking FIFA miejsca 1 - 100

Po mundialu w Rosji reprezentacja Polski ma nowego trenera - Jerzego Brzęczka, który zastąpił Adama Nawałkę. Następny mecz Polska kadra rozegra już 7 września z Włochami w ramach ligi Narodów.

Kolejny ranking FIFA zostanie opublikowany 20 września.

fot. Łączy nas Piłka/FIFA.com

 

 

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
około 1 godziny temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
około 1 godziny temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
2 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
2 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
4 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

News
6 godzin temu Dzisiaj za darmo sprawdzisz światła w samochodzie

Dzisiaj (15 grudnia) w wybranych stacjach, kierowcy za darmo mogą skontrolować i ustawić światła w samochodzie.