Czytasz: Sosnowiec: W ostatniej chwili wyprowadzili mężczyznę z płonącego domu

Sosnowiec: W ostatniej chwili wyprowadzili mężczyznę z płonącego domu

Do dramatycznych scen doszło na jednej z sosnowieckich posesji. Policjanci nie czekając na straż pożarną weszli do środka płonącego budynku.

Policjanci patrolujący miasto, zauważyli, że znad jednej z posesji w sosnowieckiej dzielnicy Klimontów unosi się dym. Natychmiast ruszyli w tamtym kierunku. Na miejscu okazało się, że w jednym z domków jednorodzinnych wybuchł pożar, a ogień objął już niemal cały budynek. 

Sytuacja była na tyle poważna, że funkcjonariusze nie czekając na straż pożarną weszli do środka płonącego budynku. Zastali tam słaniającego się na nogach 78-letniego mężczyznę. Wyprowadzili go natychmiast z budynku, do którego nie dało się już wrócić, z uwagi na rozprzestrzeniający się błyskawicznie ogień. Na szczęście, kiedy po ugaszeniu ognia strażacy przeszukali pogorzelisko, okazało się, że w feralnej chwili w domu nie było nikogo więcej.

78-latek trafił do szpitala, a policjanci prowadzić będą teraz postępowanie, dzięki któremu możliwe będzie ustalenie w jaki sposób doszło do pożaru, w wyniku którego budynek spłonął niemal doszczętnie. Jeśli okaże się to konieczne, 78-latkowi, który w pożarze stracił cały dobytek, po opuszczeniu szpitala zostanie udzielona niezbędna pomoc socjalna.