Czytasz: Nie zjedziemy na ślimaka w Sosnowcu!

Nie zjedziemy na ślimaka w Sosnowcu!

Kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja. Nie będzie możliwości przejazdu w kierunku Środuli pod wiaduktem w ciągu ulic Narutowicza i Staszica.

We wtorek, 30 maja, wykonawca robót zamknie dla ruchu prawy pas jezdni w kierunku centrum od ul. Skautów do "ślimaka". Najpoważniejszym utrudnieniem będzie wyłączenie możliwości wjazdu na estakadę z ulicy 3 maja (kierunek ze Środuli) w kierunku ulicy Orlej.

- Kierowcy, którzy będą chcieli dojechać na Pogoń będą musieli objechać przystanek tramwajowy pod estakadą i dopiero wjechać na wiadukt. Zamiast dotychczasowego skrętu w prawo, kierowca będzie musiał na światłach pojechać prosto, na kolejnychzawrócić i dopiero na następnych pojechać w lewo w kierunku estakady - tłumaczy Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

fot. UM Sosnowiec

Nie będzie także możliwości przejazdu ul. 3 Maja w kierunku Środuli pod wiaduktem w ciągu ulic Narutowicza i Staszica, ponieważ pod samym wiaduktem drogowcy od razu zmodernizują oba pasy. Na czas remontu ruch będzie kierowany z ulicy 3 Maja na wiadukt w ciągu ul. Narutowicza oraz Staszica i dalej z powrotem zjazdem na ul. 3 Maja. Podobne rozwiązanie zastosowane jest w stronę centrum miasta.

Utrudnienia w ruchu w Sosnowcu. Kolejny etap przebudowy ulicy 3 Maja:

Czytaj więcej