Czytasz: Nie zatrzymał się do kontroli, może spędzić 10 lat za kratami

Nie zatrzymał się do kontroli, może spędzić 10 lat za kratami

Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 40-latka z Sosnowca.

40-latek, który wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu i narkotyków spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. W środę sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. W domu mężczyzny policjanci zabezpieczyli bowiem znaczne ilości marihuany i amfetaminy.

Policjanci podejrzewali, że 40-letni mieszkaniec Sosnowca może mieć narkotyki. Kiedy zauważyli, że wyjeżdża z parkingu swoim samochodem, postanowili zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna nie miał jednak zamiaru zastosować się do użytych przez policjantów sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych i zaczął uciekać.

Narkotyki w restauracji w Sosnowcu

Radiowóz ruszył za samochodem, w rezultacie czego zatarasował mu przejazd w ślepej uliczce. Mężczyzna ponownie zaczął uciekać, tym razem pieszo, jednak szybko został schwytany przez policjantów.

Był pod wpływem narkotyków i alkoholu 

Podczas zatrzymania nadal stawiał opór, a mundurowi wyraźnie czuli od niego zapach alkoholu. W radiowozie okazało się również, że jego źrenice nie reagują na światło. Po wykonanych później badaniach stwierdzono, że zatrzymany był pod wpływem amfetaminy i alkoholu.

Z pięściami na policjantów, w obronie... marihuany

W trakcie przeszukania policjanci w mieszkaniu 40-latka zabezpieczyli łącznie blisko 900 porcji amfetaminy i ponad 70 działek marihuany.

Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, kierowanie pod wpływem alkoholu i środków odurzających, oraz niezatrzymanie się do kontroli, pomimo użytych przez mundurowych sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Grozi mu 10 lat więzienia.

Czytaj więcej