Czytasz: Dwulatek wypadł z balkonu. "To cud, że przeżył!"

Dwulatek wypadł z balkonu. "To cud, że przeżył!"

Do zdarzenia doszło wczoraj na sosnowieckim osiedlu Środula.

Wczoraj przed 18 z 5. piętra wypadł niespełna dwuletni chłopczyk. On i jego 4-letnia siostra przebywali pod opieką swojego 71-letniego pradziadka.

- Opiekun wyszedł dosłownie na chwilę do sąsiedniego pomieszczenia. W tym czasie starsza dziewczynka podłożyła jakieś drobne sprzęty domowe, otworzyła balkon. Dwulatek zmieścił się między szczebelkami i wypadł. Chłopczyk miał niesamowite szczęście, ponieważ ma tylko lekko stłuczone płuco. Jego stan lekarze określają jako stabilny. Za kilka dni powinien wyjść ze szpitala - relacjonuje st. asp. Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Pradziadek był trzeźwy, wielokrotnie zostawał z dziećmi. Wstępne ustalenia wskazują na nieszczęśliwy wypadek. O tym, czy pradziadek będzie jednak odpowiadać za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, zdecyduje ostatecznie prokuratura. To zupełnie normalna rodzina, a pradziadek jest całkowicie sprawną osobą – mówią policjanci.

Policja apeluje, aby zabezpieczać okna, balkony przed dziećmi. - Czasem wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii - ostrzega Kepper.

Czytaj więcej