Czytasz: Sosnowiec wspiera młodych rodziców. Miasto dofinansuje opiekę niani

Sosnowiec wspiera młodych rodziców. Miasto dofinansuje opiekę niani

Pomoc dla piętnastu rodzin w postaci dofinansowania opieki niani oraz siedemnaście miejsc w nowym Klubie Dziecięcym – to najważniejsze zadania drugiej edycji programu „Mogę wszystko-projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi - II edycja”.

Refundacja części kosztów wynagrodzenia dla 15 niań, które będą zatrudnione w ramach umowy uaktywniającej, pozwoli rodzicom kontynuować karierę zawodową. Gdy rodzice będą w pracy, nianie będą opiekować się dziećmi.

– Po raz drugi oferujemy taką możliwość naszym mieszkańcom. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a z naszego pomysłu korzystają teraz inne miasta, to naprawdę dobrze się sprawdziło – komentuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Dofinansowanie w kwocie do 1500 zł będzie przyznawane na okres 12 miesięcy. Dotyczy opieki nad dzieckiem od 20 tygodnia życia do lat 3.

Miasto pozyskało również wsparcie na uruchomienie kolejnego Klubu Dziecięcego. Tym razem placówka powstanie w centrum miasta, przy ulicy Targowej. – Uda nam się przygotować Klubik w którym będzie 17 miejsc opieki. Liczymy, że zarówno dofinansowanie niań, jak i Klubik Dziecięcy ułatwią rodzicom powrót na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka – wyjaśnia prezydent Sosnowca. W ramach projektu dzieci (od ukończenia 1 roku życia do lat 3 ) objęte opieką w Klubie otrzymają wyżywienie oraz opiekę prowadzoną przez wykwalifikowane opiekunki w wymiarze do 5 godzin dziennie względem każdego dziecka. Grafik prowadzonej opieki dostosowany zostanie w zależności od potrzeb rodziców. Miesięczny koszt pobytu dziecka w Klubie przez pierwsze 12 miesięcy to zaledwie 70 zł. Obecnie trwają prace remontowe, a planowane otwarcie odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Rekrutacja do Klubu Dziecięcego jak i w zakresie refundacji niań ruszy 24 lipca i potrwa do 30 września. Jednocześnie organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia procesu rekrutacji w przypadku zgłoszenia się liczby osób przekraczającej o 100% liczbę miejsc zaplanowanych w projekcie.

Szczegółowych informacji udzielą Państwu pracownicy Wydziału Polityki Społecznej pod numerem telefonu 32 296 23 58 lub 32 296 23 59 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: moge.wszystko@um.sosnowiec.pl.

Dokumenty można składać osobiście w Biurze Projektu (Wydział Polityki Społecznej) w Sosnowcu przy ul. 3 Maja 33, pokój 411/412. Czynne w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.