Czytasz: Sosnowiec da ci alkotest. Urzędnicy kupili ich prawie 3000

Sosnowiec da ci alkotest. Urzędnicy kupili ich prawie 3000

Będą rozdawane już na najbliższym Eskalatorze. Sosnowiec kupił właśnie prawie 3000 jednorazowych alkotestów i 2 stacjonarne alkomaty. - Walczymy z nałogiem – ogłaszają urzędnicy.

Pierwsze ze stacjonarnych urządzeń zamontowano już w komendzie policji przy ul. Piłsudskiego. Drugie lada chwila trafi do siedziby sosnowieckiej straży miejskiej. Czyli tuż pod Plac Stulecia, popularnie nazywany Patelnią. Ale to nie koniec. - W ramach akcji profilaktycznej, kupiliśmy także 2800 sztuk jednorazowych alkotestów – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu. I pokazuje nowe nabytki. Za ich zakup zapłacono prawie 5 tysięcy złotych.

Kierowcy w komendzie zbadać się będą mogli za darmo. W budynku strażników miejskich zapłacimy za to 2 zł. - Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczymy na zakup nowych ustników i alkotestów – zaznacza Łysy.

Z kolei jednorazowe urządzenia będą rozdawane mieszkańcom m.in. podczas miejskich imprez. Po raz pierwszy podczas Eskalatora, słynnego już sosnowieckiego festiwalu, który w tym roku przypada na 4 sierpnia.

Czytaj więcej