News

Sosnowiec da ci alkotest. Urzędnicy kupili ich prawie 3000

Będą rozdawane już na najbliższym Eskalatorze. Sosnowiec kupił właśnie prawie 3000 jednorazowych alkotestów i 2 stacjonarne alkomaty. - Walczymy z nałogiem – ogłaszają urzędnicy.

Pierwsze ze stacjonarnych urządzeń zamontowano już w komendzie policji przy ul. Piłsudskiego. Drugie lada chwila trafi do siedziby sosnowieckiej straży miejskiej. Czyli tuż pod Plac Stulecia, popularnie nazywany Patelnią. Ale to nie koniec. - W ramach akcji profilaktycznej, kupiliśmy także 2800 sztuk jednorazowych alkotestów – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu. I pokazuje nowe nabytki. Za ich zakup zapłacono prawie 5 tysięcy złotych.

Kierowcy w komendzie zbadać się będą mogli za darmo. W budynku strażników miejskich zapłacimy za to 2 zł. - Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczymy na zakup nowych ustników i alkotestów – zaznacza Łysy.

Z kolei jednorazowe urządzenia będą rozdawane mieszkańcom m.in. podczas miejskich imprez. Po raz pierwszy podczas Eskalatora, słynnego już sosnowieckiego festiwalu, który w tym roku przypada na 4 sierpnia.

Czytaj więcej

Napisz do autora m.nykiel@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Szkoła