Czytasz: Sonik walczy o nagrodę Nobla dla WOŚP

Sonik walczy o nagrodę Nobla dla WOŚP

Rafał Sonik ruszył z akcją "#SiłaDOBRA". Zobacz, jak wesprzeć akcję!

Zwycięza Dakaru, przedsiębiorca i współwłaściciel Gemini Holding ruszył z nową inicjatywą. Stworzona przez niego akcja #SiłaDOBRA ma doprowadzić do przyznania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nagrody Nobla. Jak? Poprzez uruchomienie "fali dobra" i zmobilizowanie Polaków, żeby masowo wsparli tę inicjatywę.

- "Siła Dobra. Nobel dla WOŚP!" jest symbolem-projektem odbudowy znaczenia wartości, na których opieramy społeczeństwo obywatelskie: patrzenia na drugiego człowieka poprzez jego dobre cechy, dialogu z szacunkiem do odmienności, współpracy w wyższych, wspólnych celach, edukacji poprzez wolontariat - mówi w rozmowie z Silesion.pl Rafał Sonik. - Organizacje społeczne okazały się najtrwalszym i najbardziej powszechnym systemem edukacji kolejnych pokoleń Polaków w zgodzie z wartościami, które zostały nam po rewolucji antykomunistycznej. Pomaganie bliskiemu, zrozumienie jego potrzeb, poświęcenie dla wspólnego, dobrego celu - dodaje.

Sonik nie ukrywa, że do stworzenia akcji zainspirowały go styczniowe wydarzenia, które poruszyły miliony Polaków. Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i późniejsza rezygnacja Jerzego Owsiaka ze stanowiska prezesa fundacji WOŚP sprawiły, że Sonik postanowił działać. I dać odpór złym emocjom, które zaczęły dominować w debacie publicznej.

- 30 lat temu wielomilionowym ruchem Solidarności zwyciężyliśmy z komunizmem. Najgorszym systemem politycznym w dziejach ludzkości. Bez armat i wojska, bez krwawej rewolucji - mówi Sonik. - Wielkim wysiłkiem milionow Polaków odzyskaliśmy wolność. Jednak po 30 latach znów doświadczamy opresji.

Jakiej? - Nieskrępowana wolność i niekontrolowany wybuch technologii komunikacji doprowadziły do powstania potwora, który niszczy znane nam, ważne wartości: szacunek i dialog - tłumaczy. - A zagraża wartościom fundamentalnym: solidarności i w efekcie - wolności.

Rafał Sonik chce, żeby Pokojowy Nobel dla WOŚP był symboliczną nagrodą za 30 lat pracy liderów dobroczynności, pracowników, a przede wszystkim - wolontariuszy i darczynców. Symbolem Solidarności Polaków. 

Petycję Sonika podpisało już prawie 31 tysięcy osób. Inicjatywę wesprzeć można TUTAJ.

Zobaczcie filmy wideo promujące akcję: