Czytasz: Solidarni z Owsiakiem. Wystarczy czerwona wstążka.

Solidarni z Owsiakiem. Wystarczy czerwona wstążka.

Spontaniczna akcja "Czerwona Wstążka" z Piekar Śląskich rozprzestrzenia się na portalach społecznościowych.

Po rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji prezesa WOŚP w internecie pojawiła się masa komentarzy wsparcia dla szefa Fundacji WOŚP i głosów, namawiających go do zmiany decyzji.

CZERWONA WSTĄŻKA

- Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł po bestialskim ataku. Łączymy się w bólu z jego najbliższymi i przekazujemy głębokie wyrazy współczucia.Tragedia dotknęła również Jurka Owsiaka i WOŚP. Nie pozwólmy złu wygrać. Pokażmy swoją siłę. Pokażmy siłę dobra! – piszą organizatorzy akcji Czerwona Wstążka w Piekarach Śląskich.

Jak dołączyć się od akcji? - Jako wyraz żałoby, ale także solidarności z WOŚP i Jurkiem Owsiakiem załóżmy czerwone wstążki na antenach naszych samochodów - namawiają organizatorzy akcji, skupieni na profilu Bezpieczne Piekary na Facebooku.

#MuremZaOwsiakiem 

Setki ludzi - zarówno osób publicznych, jak i prywatnych oznacza swoje posty na portalach społecznościowych hashtagiem #MuremZaOwsiakiem, wyrażając swoje poparcie i solidarność z Jurkiem Owsiakiem i prosząc, by nie rezygnował z kierowania Fundacją WOŚP.

Swój wpis zamieściła m.in. Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

- Jurek, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim dziełem. Tragedia śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie ma nic wspólnego z finałem, świętem dobra. Jurek, jesteś nam potrzebny - napisała na Twitterze.

Głos zabrał też były prezydent RP Lech Wałęsa.

- Jurek Owsiak nie może zejść z placu boju. Nie wolno mu tego robić. Nie może poddać sie takim ludziom którzy dziś wymuszają takie postępowanie w tak ohydny sposób - napisał byly prezydent.