Czytasz: Ekstremalne ewolucje na śnieżnej skoczni

Ekstremalne ewolucje na śnieżnej skoczni

Szczyrk w ten weekend zamienia się w stolicę sportów ekstremalnych! Miłośnicy ewolucji na snowboardzie i nartach będą sięgać nieba.

Wczoraj rozpoczęły się wyjątkowe zawody w ramach SnowFest Festiwal. 10 i 11 lutego na terenie skoczni narciarskiej Skalite entuzjaści free ski i snowboardziści będą rywalizować w dwóch konkurencjach: indywidualnej (BigAir) oraz drużynowej w formule freestyle (Air Strike).

ZAWODY FREESKI

W kategorii freeski w pierwszym dniu SnowFest Festiwal 2017 zmierzyły się dwa teamy z Polski oraz ekipa z Francji. Polskę reprezentował Zako Team i team MAJESTY. W skład tego pierwszego z nich wszedł jeden z najbardziej utytułowanych polskich freestylowców – Szczepan Karpiel-Bułecka. Rodowity zakopiańczyk na koncie ma sześć tytułów Polish Freeski Champion, a w repertuarze takie tricki jak Switch Cork 7 Shifty. Ekipę z Zakopanego uzupełnili Wojtek Bulas i Robert Szul. Drugą Polską drużyną był team MAJESTY w składzie Jan Krzysztof, Hubert Zieliński, Kuba Pachowicz i Marcin Pośpiech. Podczas skoków zobaczyliśmy także Bartka Sibigę i Huberta Zielińskiego.

Z Polakami rywalizowała trzyosobowa ekipa z Francji. Do Szczyrku przyjechał Maxime Fornier, 23-letni specjalista od streetu i slopestyle, Robin Romera oraz Julien Eustache.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z Pierwszego dnia ZAWODÓW snowfest festiwal 2017

Dla uczestników konkursu zbudowano wyjątkową skocznię wykonaną w całości ze śniegu. Jej autorem jest Tomasz Zwolak, jeden z najlepszych budowniczych snowparków w Europie.

To właśnie na tej skoczni zawodnicy rozpoczęli pierwszy etap rywalizacji, wykonując ekstremalne tricki freestyle’owe. Za ich ocenę odpowiadają profesjonalni sędziowie oraz szczyrkowska publiczność.  Pieczę nad  przygotowaniem zawodów sprawuje Jacek Milas, który sędziował m.in. Puchar Europy i Świata FIS, Uniwersjady, imprezy z cyklu TTR World Snowboard Tour International.

SPORTY EKSTREMALNE I MUZYKA

Na fanów sportów ekstremalnych czekają również występy takich gwiazd takich jak Ten Typ Mes, NERO - zdobywców nagrody Grammy, Pendulum, Gooral, Nu:Tone (Hospital Records), A.Skillz, JÓGA, Rosalie, Novika & Mr. Lex, czy Last Robots. SnowFest Festiwal 2017 potrwa do soboty. Pełen lineup dostępny jest na stronie wydarzenia.

Czytaj więcej