Czytasz: Na bosaka przy minus siedmiu? Może być gorąco.

Na bosaka przy minus siedmiu? Może być gorąco.

01:12
Blisko 4 tysiące miłośników ekstremalnych ewolucji odwiedziło tegoroczny SnowFest 2017.

SnowFest 2017 w Szczyrku

Paprodziad, czyli wokalista zespołu Łąki Łan, uznał, że “zimno to stan umysłu” i postanowił cały koncert poprowadzić na boso. Przy minus siedmiu stopniach Celsjusza wykonawca wspiął się na scenę by zachęcić publiczność w Szczyrku do skakania i rozgrzania zimowej atmosfery.

SnowFest Festiwal 2017 - zobacz zdjęcia:

Iście góralski klimat wprowadził Gooral, producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską. Swoją “Karczmareczką” sprawił, że publiczność w Szczyrku mogła być słyszalna nawet w Bielsku-Białej!

Na scenie SnowFest 2017 zabawę w klimacie drum’n’bass zagwarantował NERO - zdobywca nagrody Grammy, a także Pendulum, Nu:Tone (Hospital Records), A.Skillz, JÓGA, Rosalie, Novika & Mr. Lex oraz Last Robots.

SnowFest 2017 - EMOCJE SIĘGAŁY NIEBA!

Prawdziwe emocje jednak zaserwowali narciarze i snowboardziści, rywalizujący ze sobą w kategoriach indywidualnych oraz drużynowych. Popis najlepszych snowboardowych tricków dał Martin Mikyska, który dopiero co wrócił z zawodów w Kazachstanie z dwoma medalami (w kategoriach slopestyle i big air) Kamil Knop oraz Jan Necas. Najlepszą drużyną zawodów został ELM Team, który reprezentował Nikodem Franczak i Kamil Knop.

W kategorii freeski to jednak Francuzi okazali się lepsi. Na podium triumfował skład Team France, który reprezentowali Robin Romera, Maxime Fornier, Julien Eustache. Za polski sukces odpowiedzialny był Szczepan Karpiel-Bułecka, jeden z najbardziej utytułowanych polskich freestylowców. Rodowity zakopiańczyk na koncie ma aż sześć tytułów Polish Freeski Champion, a w repertuarze takie tricki jak Switch Cork 7 Shifty. Swoim niesamowitym trickiem wywalczył pierwsze miejsce w indywidualnych ewolucjach. Na drugim miejscu znalazł się Kuba Pachowicz, a na trzecim - Wojtek Bulas.

***

SnowFest Festiwal do tej pory organizowany był w Zakopanem. Jego czwarta edycja po raz pierwszy pojawiła się w Szczyrku przy Skoczni Narciarskiej Skalite.

Czytaj więcej