Czytasz: Snow Art Poland zdobywa kolejną nagrodę!

Snow Art Poland zdobywa kolejną nagrodę!

Pochodzący z naszego regionu artyści - Tomasz Koclęga, Piotr Muschalik i Junko Fujimori rozpalili syberyjskie serca rzeźbą ze śniegu.

To już szósta z rzędu nagroda, jaką grupa artystów zreszonych w grupie Snow Art Poland zdobyła na międzynarodowych konkursach rzeźby w śniegu. Do tej pory "podbili" w Japonię, Chiny i Rosję.

W jubileuszowym piątym Międzynarodowym Konkursie Rzeźby w Śniegu „Magic Ice of Siberia”, w rosyjskim Krasnojarsku, jako jeden z 10 zakwalifikowanych zespołów, swoją rzeźbę zaprezentował „Snow Art Poland” z Gliwic. Kolejnych 10 zespołów uczestniczyło w kategorii rzeźby z lodu. W festiwalu brali udział artyści z pięciu krajów: Białorusi, Kanady, Kazachstanu, Rosji i Polski.

„Snow Art Poland”, którego liderem jest Tomasz Koclęga, uczestniczyli w tym festiwalu po raz pierwszy, będąc jednocześnie jego pierwszym polskim uczestnikiem. W dotychczasowej historii festiwalu udział brały zespoły z USA, Indii, Łotwy, Chin i Japonii i Rosji.

- Festiwal w przebiegał w bardzo miłej atmosferze. - mówi Piotr Muschalik z Snow Art Poland -  Miasto Krasnojarsk, które zaprosiło nas do udziału w tym festiwalu, zorganizowao go na bardzo wysokim poziomie i zapewniło wyśmienite warunki, a po pracy zadbało o to, abyśmy poznali miejscowe atrakcje. W ostatni wieczór mer miasta zaprosił nas nawet na koncert fortepianowy. To było bardzo miłe...

Prace nad rzeźbą "Cooperation":

Praca gliwickich artystów spotkała się z bardzo żywym przyjęciem zarówno mieszkańców jak i mediów. Dowodem tego zainteresowania jest nagroda publiczności, którą Polacy zdobyli w głosowaniu sms-owym. Równie zaskakująca jest ogromna ilość wywiadów i publikacji. 

- Ciekawe, a nawet zaskakujące, było to, iż tak wiele osób chciało z nami rozmawiać. Rosjanie bardzo chętnie pytali o przebieg pracy nad rzeźbą oraz o jej symbolikę . Rozmówcy ze zdumieniem i podziwem odnosili się do faktu, iż przyjechaliśmy z tak daleka. Byli bardzo ciekawi jak odbieramy ich miasto, pytali również o Polskę. Być może nie tylko sama forma rzeźby, ale również ten żywy kontakt z publicznością przyczynił się do uzyskania „najcenniejszej nagrody” – nagrody publiczności.

Doceniona przez publiczność rzeźba "Cooperation" wykonana przez grupę Snow Art Poland. Efekt końcowy:

Festiwal w Rosji trwał kilka dni, teraz ekipa odpoczywa przed kolejnym wyjazdem i konkursem, który odbędzie się 17 stycznia. Następnym krokiem grupy Snow Art Poland będzie konkurs w Valloire we Francji, a w lutym ekipa rzeźbiarzy wybiera się na jeden z najbardziej znanych konkursów na świecie - do Sapporo w Japonii.

Czytaj więcej