Czytasz: Niż Benjamin nad Polską: Śnieżyce, oblodzenie i znaczny spadek ciśnienia

Niż Benjamin nad Polską: Śnieżyce, oblodzenie i znaczny spadek ciśnienia

Deszcz ze śniegiem, gołoledź i spadek ciśnienia – to prognoza na najbliższe godziny.

Niż Benjamin przyniesie gwałtowne zmiany w pogodzie

Niż Benjamin zmierza w kierunku Polski znad Szkocji, niosąc ze sobą całą gamę zjawisk atmosferycznych – śnieg, deszcz, wiatr, a dodatkowo spadek ciśnienia.

– Meteopaci mogą się skarżyć na kiepskie samopoczucie, ponieważ ciśnienie w krótkim czasie spadnie łącznie o około 30 hPa. Najniższe będzie wieczorem, gdy niż Benjamin wkroczy znad wód Bałtyku nad środkowe wybrzeże. Barometry pokażą tam wówczas 988 hPa. – informuje portal Twoja Pogoda.

 Niż Benjamin daje się już we znaki mieszkańcom niemal całego kraju. Za naszymi oknami możemy obserwować obfite opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Niż Benjamin może przyczynić się również do pojawienia się śnieżyc i zawiei śnieżnych. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, bowiem na drogach może pojawić się gołoledź. 

POGODA WE WTOREK, 8 STYCZNIA

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu województwa o 8 cm. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, lokalnie w porywach do 55 km/h, w rejonach podgórskich chwilami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni, powodujący lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, możliwe również marznące opady deszczu powodujące gołoledź. W górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu województwa o 10 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -10°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący do umiarkowanego, południowo-zachodni, powodujący początkowo lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.