Czytasz: Śnieg paraliżuje Częstochowę

Śnieg paraliżuje Częstochowę

Sypie i sypać będzie. Trudne warunki pogodowe dają się we znaki. MPK w Częstochowie ostrzega o opóźnieniach, a rektor odwołuje zajęcia.

19 KWIETnia -  Atak zimy

Od samego rana z trudnymi warunkami zmagają się kierowcy oraz podróżni. W związku z powalonymi drzewami i gałęziami na trakcje kolejowe występują utrudnienia na szlakach Kalety-Koszęcin i Herby Nowe-Panki. Opady śniegu spowolniły kierowców na DK 11 i DK 46. Miejscy przewoźnicy zapowiadają utrudnienia. ZKM w Zawierciu poinformował pasażerów, że w związku z fatalnymi warunkami drogowymi niektóre autobusy komunikacji miejskiej nie dotrą na wszystkie przystanki. 

Częstochowa śniegiem stoi

Jednak największe problemy pojawiły się w Częstochowie. Miejski przewoźnik informuje o zmianach w rozkładzie jazdy. Z powodu obniżonych pod ciężarem śniegu gałęzi, zasp na pętlach manewrowych oraz zablokowania dróg przez inne pojazdy, występują utrudnienia na następujacych liniach autobusowych:

13 i 28 – nie kursują na odcinku od Walcowni do pętli Huta – Wydział Transportu,
18 – nie kursuje do Batalionów Chłopskich, ani do Hektarowej; wszystkie kursy wykonywane są tylko w relacji Dworzec Główny PKP – Mirów (koło kościoła) i tylko przez Złotą Górę,
21 – z ulicy Kopalnianej kursuje do ronda w Dźbowie zamiast ul. Leśną do pętli na
ul. Ekonomicznej;
23 – skrócone do ronda w Dźbowie, pomija ulice Leśną i Ekonomiczną;
26 – nie kursuje do Siedlca, kursy są skrócone do pętli Mirów Pegaz;
30 – nieczynna pętla na Batalionów Chłopskich, wszystkie kursy wykonywane są do Jaskrowa;
33 – kursuje w relacji Piłsudskiego – Rększowice (rondo), pętle Wąsosz i Przyjemna nieprzejezdne;
57 i 67 – nie kursują przez Skrajnicę.

Na większości linii autobusowych kursy odbywają się poza rozkładem jazdy. MPK informuje co prawda, że wszystkie autobusy i tramwaje wyjechały z zajezdni, ale część z nich utknęła na drogach .

Jeden z częstochowskich uniwersytetów wyszedł naprzeciw swoim studentom. W związku z trudnymi warunkami oraz problemami komunikacyjnymi studenci Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie mają dziś wolne.

 Źródło: www.mpk.czest.pl

Czytaj więcej