Czytasz: Śnieg może być gorący
Przytulanie się może boleć, a śnieg może być gorący. Tak czują dzieci z autyzmem. By dać o sobie znać, w niebieskim marszu, przeszły ulicami Chorzowa.

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, z czym chorzowianom kojarzy się kolor niebieski. Warto jednak wiedzieć, że ulubiona barwa kibiców Ruchu to także symbol solidarności z osobami z autyzmem. W związku z tym, że kwiecień jest światowym miesiącem autyzmu, w Chorzowie trwa niezwykła kampania społeczna.

- Ma uświadomić mieszkańców, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby autystyczne – mówi Karolina Skórka, z biura prasowego chorzowskiego magistratu.

To właśnie w ramach tejże akcji we wtorek ulicami miasta, przeszedł wyjątkowy marsz. Dzieci i dorośli wzięli ze sobą niebieskie balony.

Z nieba pada...gorący śnieg

- Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że cukier jest kwaśny, śnieg gorący, a delikatne głaskanie i przytulanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. Świat, który nie jest ani gorszy, ani lepszy, jest po prostu inny i zasługuje na nasze zrozumienie i akceptację - wyjaśnia Małgorzata Kolisko-Nagły, prezes fundacji Spectrum Liberi i jedna z uczestniczek wtorkowego marszu.

Meta pod „Prezydentem”

W pochodzie, który o godz. 11 wyruszył spod chorzowskiego urzędu miasta wzięło udział kilkadziesiąt osób. Z niebieskimi balonami przemaszerowały przedszkolaki, uczniowie z chorzowskich placówek oraz podopieczni fundacji. Finisz marszu wyznaczono pod szybem „Prezydent”, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. M.in tory przeszkód i pokaz baniek mydlanych.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
37 minut temu Biedroń górnikom się nie podlizuje. Zapowiada likwidację górnictwa

Robert Biedroń stawia sprawę jasno. Do 2035 roku zlikwiduje wszystkie kopalnie węglowe w Polsce.

News
około 1 godziny temu Metropolia chce powołać Fundusz Noblowski. W budżecie nawet 4 mln zł.

Światowej klasy naukowcy i laureaci nagrody Nobla będą prowadzić zajęcia dla studentów uczelni na terenie metropolii.

News
2 godzin temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
5 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
5 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
6 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.