Czytasz: Smog w regionie 15 stycznia [SPRAWDŹ RAPORT]

Smog w regionie 15 stycznia [SPRAWDŹ RAPORT]

Prognozy się nie sprawdziły. Zima w tym tygodniu nie nadejdzie.

Pomimo prognoz, smog w regionie nie zaatakował jeszcze całego województwa. Jak informuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, zła jakość powietrza jest jedynie w Ustroniu, dostateczna w Cieszynie i Żywcu a umiarkowana w Bielsku-Białej.

Żory w poniedziałek o poranku były jedynym miastem w regionie, w którym jakość powietrza była bardzo dobra, w pozostałych miastach aglomeracji jakość powietrza jest dobra.

Miało być bardzo źle 

Od dziś z powodu groźby smogu w regionie Koleje Śląskie wprowadziły dla kierowców bezpłatne przejazdy. Za darmo może też pojechać osoba towarzysząca kierowcy.

W PONIEDZIAŁEK KOLEJAMI ŚLĄSKIMI ZA DARMO! WIECIE, DLACZEGO?

Śniegu nie będzie 

Według najnowszych prognoz katowickiego odziału Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dziś w ciągu dnia zachmurzenie będzie małe, a temperatura sięgnie 1 stopnia Celsjusza. W nocy prognozowana temperatura wyniesie od minus 4 do minus 8 stopni, a w rejonach podgórskich do minus 8 stopni.

Prognozy na resztę tygodnia, dla tych którzy czekają na prawdziwą zimę, też nie są optymistyczne. W ciągu dnia temperatura będzie dodatnia, w nocy spadnie poniżej zera, ale maksymalnie do minus 2 stopni.

Opady śniegu z deszczem prognozowane są jedynie w czwartek.

Czytaj więcej