Czytasz: TIR zmiażdżył osobówkę [aktualizacja]
Na DK 1 w Goczałkowicach-Zdroju zginęła trzyosobowa rodzina

 

Aktualizacja 13:03

Zmarła trzecia osoba biorąca udział w wypadku. To 71-letni mężczyzna. Karolina Błaszczyk rzeczniczka pszczyńskiej policji potwierdza, że wszystkie ofiary wypadku były ze sobą spokrewnione.

AKTUALIZACJA 12:19

Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg wczorajszego wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby. Na goczałkowickim odcinku „jedynki” zderzyły się osobowy focus i samochód ciężarowy. Policjanci pracowali na miejscu wspólnie z prokuratorem przez kilka godzin. 


Informację o zdarzeniu dyżurny pszczyńskiej komendy odebrał około 17. Wynikało z niej, że na DK-1 w Goczałkowicach Zdroju, przy zjeździe do uzdrowiska, tir zderzył się z osobówką. Policjanci, którzy dojechali na miejsce, ustalili że w zdarzeniu brały udział trzy samochody: dwa osobowe i jeden ciężarowy. Nieznane są dokładne okoliczności tego wypadku. Należy jeszcze poczekać na przesłuchanie świadków, ewentualną opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego i analizę zebranej dokumentacji.

Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że przed zderzeniem z tirem kierowca forda focusa stał na lewoskręcie do uzdrowiska. Jechał od strony Bielska- Białej, podróżował jeszcze z dwoma pasażerami. Do wypadku doszło, kiedy jego samochód znajdował się na lewym pasie trasy prowadzącej do Bielska- Białej. Nieszczęśliwie, w tym samym momencie jechał tamtędy kierowca tira. Zderzenie tych dwóch pojazdów okazało się tragiczne w skutkach.

Mężczyźni z osobówki zostali zakleszczeni w samochodzie. Niezbędna była pomoc strażaków. Podjęto również decyzję o wezwaniu dwóch helikopterów pogotowia lotniczego. Niestety, obrażenia kierowcy focusa, 31- letniego bielszczanina, i podróżującego z nim pasażera, 34- letniego mieszkańca Jaworza, okazały się bardzo poważne. Pomimo starań lekarzy i ratowników nie udało się ich uratować. Obydwaj zmarli jeszcze na miejscu wypadku. W związku z tym faktem, jeden ze śmigłowców został odwołany. Ekipa pogotowia lotniczego zabrała do szpitala jedynie 71- letniego mieszkańca Bielska-Białej, drugiego pasażera focusa. Zarówno kierowca ciężarówki, jak i drugiego samochodu osobowego, VW Passata, w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Wcześniej pisaliśmy 

W Goczałkowicach-Zdroju na pasach w kierunku Bielska doszło to tragicznego wypadku. Samochód osobowy włączając się do ruchu wpadł prosto pod koła rozpędzonego TIR-a. Samochód (prawdopodobnie) marki Volkswagen Passat został zmiażdżony przez jadącą ciężarówkę.

- Trudno to coś nazwać samochodem - mówią nam świadkowie wypadku

Jak informuje pszczynska policja samochodem jechało trzech mężczyzn. Dwóch zginęło na miejscu. Trwa walka o życie trzeciego z nich.

- Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wezwano także drugi śmigłowiec, ale po chwili go odwołano. Nie było już do kogo - mówi asp. sztab. Karolina Błaszczyk

Droga jest nieprzejezdna. Policja wyznaczyła objazdy ulicami Uzdrowiskową oraz Borowinową.

Czytaj więcej