Czytasz: Dwie osoby aresztowane w związku ze śmiertelnym pobiciem 36-latki

Dwie osoby aresztowane w związku ze śmiertelnym pobiciem 36-latki

Trzymiesięczny areszt dla pary, która w sylwestra miała śmiertelnie pobić 36-latkę

W środę sąd przychylił się do wniosku będzińskiej prokuratury i zastosował tymczasowy areszt wobec 32-leniego katowiczanina i jego 24-letniej partnerki. Para usłyszała zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. 32-latek był już wcześniej karany.

Przypomnijmy, w sylwestra w będzińskim hostelu została śmiertelnie pobita 36-letnia Małgorzata ze Świdnika. Pochodząca z województwa lubelskiego kobieta spędziła sylwestra w tutejszym hostelu i przyłączyła się do imprezy organizowanej przez dwóch braci w wieku 32 i 27 lat. W imprezie uczestniczyły również partnerki rodzeństwa, jedna z kobiet ma 24 lata, druga 23.

Policja ustaliła, że kobieta na terenie Zagłębia miała jakiegoś znajomego.

- Sylwestra zdecydowała się jednak spędzić na imprezie w hostelu, decyzja ta okazała się dla niej tragiczna – mówi Paweł Łotocki, rzecznik będzińskiej policji.

Kobietę znaleziono martwą w pokoju dopiero w Nowy Rok, a o całym zdarzeniu policję powiadomił jeden z uczestników imprezy. Dzień później cała czwórka została przesłuchana.

- Wyniki sekcji zwłok wykazały, że kobieta zmarła na skutek licznych urazów głowy – mówi Monika Jankowska, z Prokuratury Rejonowej w Będzinie.

- Lekarze stwierdzili, że kobieta została śmiertelnie pobita, dlatego zatrzymana para usłyszała zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a nie zabójstwa – dodaje.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
54 minut temu Śmiertelny wypadek na torach w Rudzie Śląskiej

Nie żyje 63-letni rudzianin. Co robił na torach?

News, COP24
2 godzin temu Durczok: COP24 czyli polski szczyt hipokryzji

PiS uznał, że drażnienie górników w roku wyborczym to głupota. Że węgla mamy na 200 lat więc jeszcze ich prawnuki mają pewną robotę na grubie. Czyli postanowili dalej robić górników w ciula.

News
3 godzin temu Europa żegna bohaterskiego katowiczanina

Bartosz Pedro Orent-Niedzielski próbował powstrzymać zamachowca. Katowiczanin piątą ofiarą śmiertelną zamachu w Strasburgu.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Uwaga kierowcy! Marznąca mgła. Nie dość, że ograniczy widoczność, to jeszcze może być bardzo ślisko.

News
4 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi