Czytasz: Dwie osoby aresztowane w związku ze śmiertelnym pobiciem 36-latki

Dwie osoby aresztowane w związku ze śmiertelnym pobiciem 36-latki

Trzymiesięczny areszt dla pary, która w sylwestra miała śmiertelnie pobić 36-latkę

W środę sąd przychylił się do wniosku będzińskiej prokuratury i zastosował tymczasowy areszt wobec 32-leniego katowiczanina i jego 24-letniej partnerki. Para usłyszała zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. 32-latek był już wcześniej karany.

Przypomnijmy, w sylwestra w będzińskim hostelu została śmiertelnie pobita 36-letnia Małgorzata ze Świdnika. Pochodząca z województwa lubelskiego kobieta spędziła sylwestra w tutejszym hostelu i przyłączyła się do imprezy organizowanej przez dwóch braci w wieku 32 i 27 lat. W imprezie uczestniczyły również partnerki rodzeństwa, jedna z kobiet ma 24 lata, druga 23.

Policja ustaliła, że kobieta na terenie Zagłębia miała jakiegoś znajomego.

- Sylwestra zdecydowała się jednak spędzić na imprezie w hostelu, decyzja ta okazała się dla niej tragiczna – mówi Paweł Łotocki, rzecznik będzińskiej policji.

Kobietę znaleziono martwą w pokoju dopiero w Nowy Rok, a o całym zdarzeniu policję powiadomił jeden z uczestników imprezy. Dzień później cała czwórka została przesłuchana.

- Wyniki sekcji zwłok wykazały, że kobieta zmarła na skutek licznych urazów głowy – mówi Monika Jankowska, z Prokuratury Rejonowej w Będzinie.

- Lekarze stwierdzili, że kobieta została śmiertelnie pobita, dlatego zatrzymana para usłyszała zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a nie zabójstwa – dodaje.

Czytaj więcej