Czytasz: Wykolejenie pociągu. 28 poszkodowanych (FILM Z DRONA)

Wykolejenie pociągu. 28 poszkodowanych (FILM Z DRONA)

W Smętowie Granicznym wykoleił się pociąg Pogoria Gdynia Główna – Bielsko Biała/Zakopane. Zobacz video z wypadku pociągu.

80 strażaków z jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotniczej straży pożarnej uczestniczyło w akcji ratunkowej na stacji Smętowo, gdzie późnym wieczorem w środę doszło do kolizji dwóch pociągów, towarowego i pasażerskiego - powiedział w czwartek PAP rzecznik PSP Paweł Frątczak.

Około 200 osób podróżowało pociągiem Pogoria relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała/Zakopane. Według PKP Polskie Linie Kolejowe jechał on prawidłowo torem głównym. Wykoleiła się lokomotywa pociągu PKP IC oraz siedem z jedenastu wagonów.

Smętowo Graniczne: Wykolejenie pociągu TLK - wideo z drona:

Kanał Youtube TVRegionalna24 opublikował nagranie z drona, prezentujące stację Smętowo po wczorajszym wypadku.

Wykoleił się pociąg TLK Pogoria do Bielska-Białej [Aktualizacja]

Wypadek pociągu w Smętowie bez ofiar

W wypadku nikt nie zginął i nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jego okoliczności ustali specjalna komisja.

Pociąg wykoleił się w Smętowie Granicznym

- Straż pożarna zakończyła działania o godz. 4.45. W akcji brało udział 30 jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotniczej straży, w sumie prawie 80 strażaków. W tej grupie była także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Tczewa Państwowej Straży Pożarnej - powiedział Frątczak.

Jak dodał, w wypadku poszkodowanych zostało 28 osób w tym 15 dzieci.

Ranni w wypadku pociągu w szpitalach na Pomorzu

- Kwidzyń, Grudziądz, Starogard Gdański i Gdańsk - do szpitali w tych miastach przewieziono rannych. Na miejscu zdarzenia, zanim poszkodowani zostali zabrani do szpitali, była im udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, obecna równeiż była nasza psycholog - tłumaczył rzecznik.

Jak mówił, osoby, które dalej chciały kontynuować podróż, zostały przewiezione dwoma autobusami podstawionymi przez kolejowego przewoźnika do Bydgoszczy, gdzie dalej kontynuują podróż.

Przyczyny wypadku pociągu zbada komisja

Frątczak przekazał, że straż pożarna równocześnie z akcją ratunkową zabezpieczyła pociąg techniczny, na który najechał pociąg osobowy. Wystąpiło uszkodzenie zbiornika oleju napędowego, strażacy z wykorzystaniem sprzętu ratownictwa chemicznego przepompowali ponad tysiąc litrów oleju napędowego, żeby nie doszło do skażenia środowiska.

- Na miejscu w tej chwili nie ma już strażaków, przekazaliśmy to miejsce, wykonaliśmy wszystkie zadania. W tej chwili pracują tam ekipy PKP PLK - powiedział. Dodał, że przyczyny wypadku zbada specjalnie powołana komisja.

Jak poinformował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, w Warszawie pracuje specjalny sztab prowadzony przez prezesów PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., PKP Intercity wraz z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem. (PAP)

Czytaj więcej