Czytasz: Słynny jarmark już wkrótce

Słynny jarmark już wkrótce

W Siewierzu szykują się na jeden z najpopularniejszych jarmarków wielkanocnych. Wystawcy wciąż mogą się zgłaszać.

- Jesteśmy miastem o bogatej tradycji handlowej i jarmarcznej – zaznaczają siewierskie władze miasta. Przypominają, że zeszłoroczny świąteczny jarmark, organizowany tradycyjne na tutejszym rynku, przyciągnął tłumy, dlatego już teraz zapraszają na ten najbliższy – wielkanocny.

Jarmark w Siewierzu: Zakupy, kulinaria i atrakcje artystyczne

W świąteczne produkty zaopatrywać będzie się można w pierwszy weekend kwietnia – w piątek i sobotę, 7 i 8 kwietnia. Siewierski jarmark to jednak nie tylko zakupy. - Dzień pierwszy będzie miał co prawda charakter handlowy, drugiego dnia poprzez prezentacje artystyczne, zajęcia warsztatowe pokazy oraz degustacje kulinarne pragniemy przybliżyć gościom odwiedzającym nasze miasto i gminę, jego barwną kulturę, smaki i piękną tradycję – zapowiadają siewierskie władze.

Jarmark w Siewierzu: Oddadzą rynek wystawcom

Urzędnicy do udziały w siewierskim jarmarku wielkanocnym wciąż zapraszają wystawców, przedsiębiorców, twórców ludowych i rzemieślników. - Szczególnie mile widziani będą wystawcy z terenu naszej gminy – zaznaczają w urzędzie. Zapraszają zarówno producentów rękodzieła, jak i regionalnych przysmaków kulinarnych. Ale uwaga, na zgłoszenie się chętni mają czas jeszcze tylko do 26 marca.

Kartę zgłoszeniową wysłać można mailem: promocja@siewierz.pl lub drogą pocztową na adres: Referat Oświaty, Kultury i Promocji Urząd Miasta i Gminy Siewierz, ul. Żwirki i Wigury 16, 42-470 Siewierz. Szczegółowych informacji udzielą Państwu również pracownicy Referatu Oświaty, Kultury i Promocji – tel. 32 649 94 83.

Czytaj więcej