Czytasz: Słoneczny poniedziałek. Będzie ciepło!
Po pogodnym weekendzie czas na równie ciepły początek tygodnia.

Jak informuje IMGW,Północna i centralna Polska znajduje się na skraju niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad Finlandii nad północno-zachodnią Rosję i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego. Jedynie południowy wschód Polski pozostaje pod wpływem wyżu z centrum nad Morzem Czarnym. Polska jest w ciepłym powietrzu polarno-morskim, za frontem nad północ i wschód Polski napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza.

Prognoza pogody poniedziałek, 29 maja

W poniedziałek w kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm, lokalnie możliwy grad. Jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 21 st. na północy do 27 st. w centrum i 30 st. na południowym zachodzie. Na wybrzeżu miejscami 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, w południowo-wschodniej połowie kraju miejscami wzrastające do dużego i przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 20 mm. Na północy miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8 st. na północy do 14 st. w centrum i 16 st. na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, nad morzem miejscami umiarkowany i porywisty, północny. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

Prognoza pogody wtorek, 30 maja

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie grad. Bez opadów tylko na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 25 st. na północnym wschodzie, na wybrzeżu oraz w dolinach karpackich do 28 st. w centrum i 31 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Prognoza pogody Katowice

google.pl

 

Czytaj więcej