Czytasz: Śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej w Katowicach

Śledztwo w sprawie katastrofy budowlanej w Katowicach

Czy ktoś odpowie za katastrofę budowlaną, w której przysypani zostali czterej mężczyźni?

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie poniedziałkowej katastrofy budowlanej w Katowicach-Szopienicach. Czterej mężczyźni zostali ranni, gdy zawalił się budynek trzykondygnacyjny przy ul. Obrońców Westerplatte 22.

Przysypani mężczyźni są robotnikami, którzy wykonywali tam prace remontowe. Cała czwórka trafiła do szpitala. Dwaj poszkodowani, którzy doznali lżejszych obrażeń, zostali już wypisani do domu.

Postępowanie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Katowice-Wschód, ma sprawdzić, czy ktoś musi odpowiedzieć za sprowadzenie katastrofy budowlanej, w której poszkodowani zostali ludzie.

Spośród czterech uwięzionych pod gruzami mężczyzn, dwoje to siedemnastolatkowie, którzy odbywają praktyki zawodowe w firmie prowadzącej remont. Prokuratora sprawdzi, czy byli w tym miejscu w ramach szkolenia zawodowego i czy brali udział w samych pracach.

Po katastrofie na miejscu przeprowadzono już wstępne oględziny z udziałem biegłego z zakresu budownictwa. Na temat stanu budynku ma teraz wypowiedzieć się inspektor nadzoru budowlanego. Później biegły ma ustalić, co było przyczyną katastrofy i czy była ona bezpośrednio związana z prowadzonymi pracami.

Czytaj więcej