Czytasz: Ślązaka podróż do Warszawy. Jak po grudzie!

Ślązaka podróż do Warszawy. Jak po grudzie!

Koszmar, tragedia i dramat. Tak kierowcy z Katowic i okolic określają drogę do Warszawy. Kiedy z DK1 znikną zwężki i koparki?

Trasa popularna, to i samochodów sporo. Problem w tym, że na odcinku DK1 od Siewierza do Częstochowy korki powodują ciągłe remonty. Tu łatają dziury, tu wymieniają nawierzchnię, pod Częstochową trwa budowa autostrady. Skutek? - Cholera bierze człowieka - przyznają kierowcy. Część przerzuca się na pociąg. Nic dziwnego. Ten w korkach nie stoi, a podróż skraca się o mniej więcej godzinę.

Zwężka znikła w miniony piątek...

Do niedawna kierowcy stali m.in. na odcinku Częstochowa – Zabijak. Długo, bo zarządca drogi cząstkowo naprawiał nawierzchnię. Drogowcy zamknęli lewy pas ruchu w Kolonii Poczesnej. Układali tu ostatnią, ścieralną warstwy nawierzchni. - Na dziś zaplanowaliśmy jeszcze oznakowanie poziome i zwężenie zostanie usunięte - zapewniał nas w piątek Marek Prusak, rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

...Ale pojawiła się nowa

Cóż z tego, skoro GDDKiA niemal równocześnie do odblokowania trasy w Kolonii Poczesnej, zawężyła pas ruchu w miejscowości Wrzosowa. - Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające planujmy w sobotę zakończyć remonty na jezdni lewej i od soboty rozpoczną się prace na jezdni prawej w kierunku Katowic – zapowiadał Marek Prusak. Tu w korku pomęczymy się do 7 listopada. Ci, którzy już myślą o sprytnym objeździe, mogą sobie tylko pomarzyć. - Z uwagi na fakt, iż są to roboty postępujące na różnych odcinkach DK-1 nie można wskazać objazdu - rozkładał ręce rzecznik.

CZYTAJ TAKŻE: BEZPŁATNA OBWODNICA?

Ponad 2-kilometry wyłączone z ruchu

Postoimy także w oczekiwaniu na autostradę. Ponad 2-kilometrowy odcinek DK-1 od Kościelca do Rząsawy, w związku a budową A1, został wyłączony z ruchu. Ruch odbywa się tylko w kierunku na Warszawę – dwukierunkowo. Katowiczanin zmierzający do stolicy, doliczyć musi tu zatem przynajmniej kwadrans stracony w korku. - Drogą alternatywną dla DK1 jest droga DK 91. Jej wykorzystanie może być uzasadnione w szczególności dla ruchu tranzytowego – pociesza Marek Prusak.

Czytaj więcej