Czytasz: Ślązacy reprezentantami Polski w curlingu!

Ślązacy reprezentantami Polski w curlingu!

Old Curlers zrzeszeni w KS Warszowice zostali Mistrzami Polski Seniorów 50+ w curlingu.

Zespół w składzie Krzysztof Nowak, Jacek Goczoł, Janusz Tomica, Paweł Klos i Waldemar Ząbczyk (skip i kapitan drużyny) nie miał sobie równych podczas Mistrzostw Polski Seniorów 50+, które odbyły się w Warszawie. Panowie pokonali drużyny POS Łódź, CK Gdańsk i CCC Warszawa. Zapewnili sobie udział w Mistrzostwach Świata. Odbędą się one w kwietniu 2017 roku w kolebce curlingu – Kanadzie.

Nasza przygoda z curlingiem trwa od blisko 10 roku i początkowo wynikała z czystej ciekawości. Znalezienie członków do drużyny nie było łatwe, ale Ślązacy to „chłopy z werwą”, więc mając konkretny cel robimy wszystko, by dążyć do jego osiągnięcia – mówi Jacek Goczoł, dyrektor ds. sportu w drużynie Old Curlers.

Zawodnicy Old Curlers mieszkają na Śląsku - w Katowicach, Pawłowicach, Kończycach Wielkich i Suszcu oraz w Krakowie. Większość z nich związanych jest z górnictwem, część z nich przebywa już na emeryturze.

Od dwóch lat panowie intensywnie trenują na torze dedykowanym do curlingu w Pawłowicach, ale treningi odbywają się również na lodowisku w Katowicach przy „Spodku” oraz od tego roku na lodowisku Jantor w Katowicach Nikiszowcu. Zawodnicy KS Warszowice kilkakrotnie byli uczestnikami zgrupowań curlingowych, gdzie pod okiem międzynarodowej grupy trenerskiej doskonalili technikę i strategię gry.