Czytasz: Agnieszka Holland będzie kręcić w Sosnowcu!

Agnieszka Holland będzie kręcić w Sosnowcu!

Słynna reżyserka przyjeżdża do Polski. Zdjęcia do najnowszego filmu kręcić będzie w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej

W kwietniu jedna z najbardziej znanych polskich reżyserek pojawi się w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Zrealizuje ona zdjęcia do filmu fabularnego pt. "Gareth Jones". 

Rozgrywany w latach 30. XX wieku film opowie nam o Wielkim Głodzie na Ukrainie z perspektywy walijskiego dziennikarza. Opowie również o wydarzeniach z czasu dojścia Adolfa Hitlera do władzy w Niemczech.

Gareth Jones był dziennikarzem. Jako jeden z niewielu mógł relacjonować Wielki Głód, który pochłonął między trzema a sześcioma milionami ludzkich istnień. Znany był również z mocnej polemiki z Walterem Durantym, zdobywcą nagrody Pulitzera, twórcą wychwalających komunizm reportaży o ZSRR.

Zdjęcia do "Garetha Jonesa" będą realizowane m.in. w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, w Szkocji i na Ukrainie. Ekipa filmowa poszukuje statystów.

NIE PRZEGAP: CHCESZ ZAGRAĆ W FILMIE AGNIESZKI HOLLAND?

18 marca (niedziela) odbędzie się casting do filmu "Gareth Jones". Między godziną 12.00 a 19.00 w Teatrze Korez (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 2) będzie można się zgłosić i dostać szansę przeżycia filmowej przygody. Reżyserka szuka osób w wieku 18-70 lat.