Czytasz: Umińska-Duraj: "Moją partią są Piekary Śląskie"

Umińska-Duraj: "Moją partią są Piekary Śląskie"

12:27
Z poparciem której partii będzie kandydowała w wyborach samorządowych? Gościem Ostatniego Piętra jest prezydent Piekar Śląskich, Sława Umińska-Duraj.

Z PiS łączy mnie szorstka przyjaźń - mówi jasno Sława Umińska-Duraj. Ta deklaracja jest wymowna. Choć, jak zapewnia, w żadnej partii formalnie nie była, to jednak przez lata ściśle współpracowała właśnie z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. Na początku w biurze poselskim Wojciecha Szaramy. A przygodę z samorządem także rozpoczęła jako kandydatka na radną z list PiS. Dziś niezależna Sława Umińska-Duraj deklaruje, że powalczy o drugą kadencję, a jej partią są Piekary Śląskie. Brzmi znajomo? 

Sława Umińska-Duraj dla Silesion.pl

Tak o sobie w kontekście Katowic w tym samym miejscu mówił prezydent Marcin Krupa. Co jednak jeśli PiS zmieni ordynację wyborczą i ograniczy możliwość kandydowania wyłącznie do list partyjnych?

- Jeśli takie rozwiązanie weszłoby w życie to jest to powolne uśmiercanie samorządów i nie boję się tego powiedzieć wprost - mówi Sława Umińska-Duraj

To, że w przyszłorocznych wyborach samorządowych wystartuje jest pewne. Już dziś wie, że to pod jakim szyldem wystartuje ograniczy jej aktualny elektorat, któremu jej wybór się nie spodoba.


czy bliżej jej do pis czy do po? Jak współpracuje się z partią jarosława kaczyńskiego? Jak ocenia inne propozycje PiS? Jaką cenę musiała zapłacić za wizytę prezydenta Andrzeja Dudy? Jak wydarła Bytomiowi miejsce w zarządzie dla Karoliny Wadowskiej?

Gościem Ostatniego Piętra redakcji Silesion.pl jest Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

Sława Umińska-Duraj dla Silesion.pl
Gościem Ostatniego Piętra Silesion.pl jest Sława Umińska-Duraj

Czytaj więcej