Czytasz: Śląskie we mgle. Przejechaliśmy DTŚ-ką

Śląskie we mgle. Przejechaliśmy DTŚ-ką

01:23
Dziś mgła nie ułatwiała życia kierowcom. Jutro będzie jeszcze gorzej.

Wieczorem i w nocy na przeważającym obszarze województwa, zwłaszcza w subregionie jurajskim i centralnym, prognozuje się wystąpienie mgły ograniczającej widzialność do 100 m. W pierwszej części nocy strefa mgieł obejmie swoim zasięgiem również pozostałą część województwa.

Widoczność na głównych trasach metropolii ogranicza gęsta mgła. Jak podaje IMGW, średnio do 400 metrów. Ci, którzy musieli dzisiaj gdzieś wyjechać wiedzą, że tylko na DTŚ-ce widać było znacznie mniej. A jutro będzie jeszcze gorzej. Gęsta mgła, widoczność zaledwie do 200 metrów, opady deszczu i temperatura od -1°C do 1°C. Będzie ślisko. Warunki pogodowe wystawią kierowców na poważną próbę. 

Przejechaliśmy Drogową Trasą Średnicową od Gliwic do Katowic. Niewiele było widać.  

Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W pierwszej połowie nocy słabe opady deszczu lub mżawki, w górach powyżej 1000 m n.p.m. słabe opady śniegu. Nad ranem mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, lokalnie w obniżeniach terenu około -5°C, na szczytach Beskidów od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, nad ranem umiarkowany, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, nad ranem dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w górach powyżej 1300 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C, w rejonach podgórskich około 4°C, na szczytach Beskidów od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Czytaj więcej