Czytasz: Śląskie Targi Wiatr i Woda

Śląskie Targi Wiatr i Woda

Już od piątku, w dniach 10-12 listopada 2017 roku w Katowicach odbędzie się druga edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji.

Już od piątku, w dniach 10-12 listopada 2017 roku w Katowicach odbędzie się druga edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda.

Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiać będziemy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, położonym w sercu Katowic. Łącznie swoją ofertę na 2. Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda 2017 zaprezentuje blisko 200 wystawców, na targach zobaczymy ok 100 jachtów i łodzi.

Podczas tegorocznych Targów Wiatr i Woda w Katowicach każdy amator sportów wodnych znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie nowości i premier światowych, jak i tych krajowych. Amatorzy żeglowania turystycznego po śródlądziu będą mogli obejrzeć w Katowicach dwa najnowsze jachty - Antilę 24.4, nominowaną w konkursie Jacht Roku 2018 w Polsce Magazynu Żagle, oraz Maxusa evo 24. Najmniejszym jachtem tegorocznych Targów w Katowicach będzie żaglowy jacht Mini 230 – przeznaczony dla dzieci i dorosłych, pełno- i niepełnosprawnych żeglarzy do pływania w pojedynkę. Dla tych, którzy lubią ścigać się pod żaglami, atrakcją będzie m.in. szybki ale łatwy w prowadzeniu katamaran dwuosobowy, najnowszy Topcat K4X. Duże stoiska będą mieli także importerzy turystycznych jachtów morskich stoczni francuskich, niemieckich, słoweńskich i włoskich.

Najnowsze konstrukcje napędzane mechanicznie zaprezentuje na Targach Parker Poland, firma zdobywająca dynamicznie rynki na całym świecie. Delphia Yachts zaprezentuje swój Jacht Roku 2017 w Polsce, czyli Nautikę 1150 Voyage do pływania wolnobieżnego, jak i ślizgowego. Balt Yacht, jeden z największych polskich producentów, wypełni swe stoisko cieszącymi się coraz większą popularnością dużymi łodziami typu houseboat. Znanymi już Sun Camperem i Titanem 818. Firma Eskapader pierwszy raz na polskich targach pokaże Escapade 600 Open, niewielką motorówkę odkrytopokładową.

Tegoroczne Śląskie Targi Wiatr i Woda będą także okazją do zapoznania się z szeroką ofertą firm z branży kajakowej. W sektorze kajakowym wystawią się m.in.: Kajakowo.net, Olimp, Kano, Aquamarina (oprócz kajaków sprzedająca też deski SUP, pontony napędzane żaglem, pompowane platformy i mnóstwo innych akcesoriów), czy też ukraińska firma Ordana Sport. Wystawią się polskie i zagraniczne firmy oferujące ubezpieczenia jachtowe, a także firmy czarterowe zbierające już dziś zamówienia na przyszłoroczne rejsy w każdych rejonach świata.

W Targowej ofercie znajdziemy także pontony, RIBy, skutery wodne, akcesoria żeglarskie, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty do nawigacji i elektronikę jachtową. Będą też oferty producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej oraz regiony turystyczne, które zaprezentują swoje atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem nad wodą i na wodzie. Na targach promować się będą także wodne szlaki turystyczne, firmy czarterowe, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych.

Targi to oprócz ekspozycji wystawców także spotkania ze znanymi żeglarzami i podróżnikami. W tym roku gośćmi imprezy będą m.in. kapitan Krzysztof Baranowski – nestor polskiego żeglarstwa oceanicznego, Mateusz Kusznierewicz - najwybitniejszy polski żeglarz regatowy i wiceprezes ds. sportu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Joanna Pajkowska wybitna żeglarka, kapitan jachtowy i ratownik morski, mająca na swoim koncie ponad 200 tysięcy mil, zwyciężczyni tegorocznych prestiżowych atlantyckich regat TwoStar. Goście Targów będą też mieli okazję do spotkania z członkami żeglarskiej kadry narodowej, która w 2020 roku reprezentować będzie nasz kraj na olimpiadzie w Tokio.

Tegorocznym Targom w Katowicach towarzyszyć będzie dwudniowe forum technologiczne Marine Industry Forum, pierwsza tego typu w Polsce impreza B2B (business to business), skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego podczas, której przedsiębiorcy z branży będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów naukowych z Polski i zagranicy, a nawet studenckimi wynalazkami prezentowanymi w strefie start-up.

Współgospodarzem 2. Śląskich Targów Wiatr i Woda są Katowice, Partnerem jest Magazyn Żagle a Sponsorem firma Henri Lloyd, znany na całym świecie producent odzieży dla żeglarzy i sportowców. Targi organizuje spółka Yacht EXPO a organizatorem wykonawczym imprezy jest firma Murator EXPO.

W tym roku, równolegle ze Śląskimi Targami Wiatr i Woda, w tym samym terminie w MCK w Katowicach, odbywają się 3. Śląskie Targi Książki.

Czytaj więcej