Czytasz: Śląskie: ostatni bastion Platformy

Śląskie: ostatni bastion Platformy

Burza wokół PO w całej Polsce. Na Śląsku ofensywa.

Po przejęciu sterów przez Grzegorza Schetynę partia trzeszczy w szwach, w strukturach panuje niepokój i kolejne przetasowania. Grupa radnych we Wrocławiu przechodzi do Nowoczesnej tworząc jej pierwszy klub samorządowy. Hanna Gronkiewicz-Waltz zalicza kolejne wpadki wokół niejasnych okoliczności kontrowersyjnych reprywatyzacji. Niesiołowski i Protasiewicz wchodzą w skład nowego koła poselskiego i choć brzmi to nieco egzotycznie, świadczy o ogromnych problemach PO.

W tej burzy wokół Platformy, dzisiaj na Śląsku, brak skompromitowanych twarzy. Ba, uosobienie merytorycznej walki o praworządność, Borys Budka, to człowiek z Gliwic. Choć PiS chciałoby zaczarować rzeczywistość, to pomimo akrobacji wokół ustawy o związkach metropolitalnych, wejdzie ona w życie w oparciu o założenia jej głównego konstruktora Marka Wójcika. Jan Olbrycht, choć w styczniu zrezygnował z przewodniczenia europarlamentarnej koalicji PO-PSL, dziś jest bardzo szanowanym ekspertem komisji budżetowej. Superminister Elżbieta Bieńkowska jako Komisarz Komisji Europejskiej odpowiada za rynek wewnętrzny, przemysł, przedsiębiorczość i MŚP. Na dodatek Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, którego wpływy w regionie są wciąż dostrzegalne.

„Parę lat temu gdy byliśmy w dużo trudniejszej sytuacji niż dziś cała Platforma Obywatelska […] potrafiliśmy po sobie posprzątać i pokazać, że jesteśmy w stanie z tego problemu wyjść jeszcze mocniejsi, bo Platforma dalej zarządza województwem śląskim.” - Arkadiusz Chęciński.

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca woli podkreślać swoją aktywność samorządową i działania w ramach koalicji „Wspólnie dla Sosnowca”. Trochę czasu zajmuje nam zanim powie o sobie jako o członku PO.

Zepchnięta do defensywy Platforma, z silnymi zasobami, sięga po swoje wpływy w samorządach rozpoczynając coraz mniej subtelną walkę o wpływy w mającej powstać metropolii.

 

Pierwsze przykłady jeszcze dzisiaj na Silesion.pl

 

Arkadiusz Chęciński.
Definiuje siłę PO w województwie śląskim