Czytasz: Śląski Urząd Wojewódzki zapłonie… światłem

Śląski Urząd Wojewódzki zapłonie… światłem

Alchemia Światła w Katowicach, czyli multimedialne animacje, widowiskowe efekty specjalne, teatr ognia, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzyka, śpiew oraz taniec.

Multimedialne animacje, widowiskowe efekty specjalne, teatr ognia, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzyka, śpiew oraz taniec – to tylko część elementów składających się na organizowane przez Tauron  Dystrybucja niepowtarzalne widowisko, pod nazwą „Alchemia Światła”.

Podobne widowiska były już organizowane we Wrocławiu i w Krakowie, a w tym roku to mieszkańcy województwa śląskiego będą mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym pokazie, który przy wykorzystaniu różnorodnych form światła, przedstawi walkę pomiędzy czterema żywiołami. 15 września br., po zapadnięciu zmroku przed gmachem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przedstawiona zostanie opowieść o naturze stworzenia i duchowej materii, będącej pierwotną energią naszego świata.

Budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach stanie się tego wieczoru areną dla prezentacji nowoczesnych środków wizualnych. Muzyka i gra aktorska w żywym planie przeplatać się będą z oryginalnymi animacjami oraz pokazami świetlnymi, tworząc nowoczesne i zaskakujące spojrzenie na znaną przestrzeń miejską. Na scenie wystąpi ponad 70 artystów różnych dziedzin. Będzie można podziwiać m.in. akrobatów i tancerzy z Art Color Ballet w choreografii Agnieszki Glińskiej, muzyków i wokalistów, m.in. Motion Trio, Jelonka, Dominikę Barabas czy Agnieszkę Kupiszewską, oraz twórców światła, teatru ognia i pokazów laserowych.

Alchemia Światła to organizowane przez Tauron Dystrybucja unikalne w skali kraju widowisko multimedialne, łączące nowoczesne sztuki wizualne: trójwymiarowy mapping, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzykę, śpiew i taniec na żywo oraz różnorodne elementy teatru formy. Do przygotowania tego wyjątkowego spektaklu użyte zostaną najwyższej klasy projektory multimedialne, wielopłaszczyznowe animacje, a także najwyższej jakości dźwięk przestrzenny.

Alchemia Światła w Katowicach już 15 września o godz. 21 i 22:30 na placu Sejmu Śląskiego. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji znaleźć można pod adresem: www.alchemiaswiatla.pl

Zdjęcia z poprzednich edycji wydarzenia, które odbyły się w Krakowie i we Wrocławiu (z wykorzystaniem materiałów i zdjęć TAURON Dystrybucja S.A.)

Czytaj więcej