Czytasz: Raper Deder przyznał się do pochwalania zabójstwa prezydenta Gdańska

Raper Deder przyznał się do pochwalania zabójstwa prezydenta Gdańska

O mężczyźnie zrobiło się głośno za sprawą jego wpisu w mediach społecznościowych. Pochwalał w nim zabójstwo Pawła Adamowicza.

Mężczyzna usłyszał w gliwickiej prokuraturze zarzut pochwalania zbrodni zabójstwa.

– Przyznał się do winy. Twierdzi, że dokonał tego czynu pod wpływem emocji i alkoholu - relacjonuje rzecznik gliwickiej prokuratury Joanna Smorczewska i dodaje – grozi mu kara grzywny, ograniczenie lub pozbawienie wolności do roku.

Kamil N., mieszkaniec Knurowa, zamieścił na portalu społecznościowym Facebook pełen nienawiści wpis:

–Po waszemu Auf Wiedersehen Panie Prezydencie Adamowicz nikt nie powinien płakać za wami po.zdro. Polska bez Platformy i k... niemieckich (...) Donald only you ty cw*l…J***ny…brawo dla Pana (tutaj użył ikon przedstawiających nóż), szkoda tylko że teraz stracisz wolność a nie powinieneś za ch... kara czeka każdego śmiecia który sprzedaje swój kraj lub miasto wiec spoczywaj w pokoju cioto. – 

Sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Chwilę później Kamil N. zmienił swoje dane w portalu i usunął wpis, jednak nie usunął konta. Wciąż możliwe jest odnalezienie jego profilu.

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Śląskiej Komendy Wojewódzkiej zajęli się tą sprawą. Szybko potwierdzono, że sprawcą czynu jest 34-letni mieszkaniec Knurowa, Kamil N. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu, funkcjonariusze zabezpieczyli jego komputer i telefon. Stamtąd został doprowadzony do komendy policji w Gliwicach.

Kamil N. może spodziewać się też konsekwencji u swojego pracodawcy. W oświadczeniu prezes spółki JSW SiG Gabriel Cyrulik zapowiedział, że wobec pracownika zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne.