Czytasz: Spodek w dźwiękach rapu (POSŁUCHAJ NA ŻYWO)

Spodek w dźwiękach rapu (POSŁUCHAJ NA ŻYWO)

To już XIV edycja Śląskiego Rap Festivalu, najstarszej tego typu, cyklicznej imprezy w Polsce. Kto przyjedzie do Katowic?

Tym razem w katowickim Spodku o legendarnej gościnności południowej publiki, przekonają się artyści ze Śląska, zaproszeni goście z Polski oraz - po raz pierwszy - czołówka europejskiej sceny.

Śląski Rap Festival 2017: Miks tego, co w rapie najlepsze

Na scenie tegorocznego festiwalu, jak co roku będziemy świadkami miksu tego, co w naszym rapie najlepsze. Weterani starej szkoły rapu wraz z hymnami tworzącymi historie rodzimej sceny, zmieszają się z święcącymi triumfy gwiazdami sceny i ich największymi hitami oraz gorącymi rookies, bezkompromisowo dążących d uzyskania statusu swoich starszych kolegów. 

Śląski Rap Festival 2017: Kto się pojawi?

Będzie Grubson powracający z najnowszą płytą "Gatunek L" wydaną po raz pierwszy we własnym wydawnictwie. Szykująca się do wydania klasycznego albumu, dozbrojona w swoje największe hity Pokahontaz. Połączone siły Bas Tajpana oraz Bob One'a, którzy poza szlagierami rozpalającymi każdą rapową i raeggową bibą, zaprezentują najnowsze numery ze wspólnej, zbliżającej się wielkimi krokami epki. O legendarnej śląskiej gościnności będą mogli się przekonać Taco Hemingway, Paluch, Kękę, Quebonafide, DonGuralesko prezentujący po raz pierwszy materiał ze swojej najnowszej płyty "Dom Otwartych Drzwi" oraz O.S.T.R wraz ze specjalnym, przygotowanym Elektronicznym programem. 

Nowością będą znamienici goście zza granicy. Reprezentanci święcącej dziś triumfy sceny francuskiej w postaci JOSMAN. Przebijający się do europejskiej czołówki SFERA EBBASTA ze słonecznej Italii. Wymieniana jednym tchem z najlepszymi obecnie kobiecymi raperkami, sceniczny wulkan energii prosto z UK LADY LESHURR.

Swoje "5 minut" będą mieli didżeje, B-Boys i freestylowcy, którzy zmierzą się w pokazowej bitwie w nowej festiwalowej formule.

Śląski Rap Festival 2017 LIVE, NA ŻYWO:Śląski Rap Festival 2017 - koncerty: 
Lady Leshurr (UK)
Taco Hemingway (PL)
O.S.T.R. (PL) 
Quebonafide (PL)
Sfera Ebbasta (IT)
Paluch Oficjalnie (PL)
Josman (FR)
KęKę Radom (PL)
donGURALesko (PL)
Grubson (PL)
Pokahontaz (PL)
Bas Tajpan & Bob One (PL)
Otsochodzi (PL)

oraz 
Freestyle Battle
Dj Showcase
BBoys / Fresh Flava

Śląski Rap Festival odbędzie się w sobotę od godz. 18 w katowickim Spodku. Bilety zostały wyprzedane!

Czytaj więcej