Czytasz: Śląski gigant na finiszu [KAMERKA LIVE]

Śląski gigant na finiszu [KAMERKA LIVE]

01:37
Budowa Stadionu Śląskiego wkracza w decydującą fazę. Już nie mówi się czy, tylko kiedy “Kocioł Czarownic” zostanie otwarty.

Zobacz zdjęcia z budowy Stadionu Śląskiego:

Po kłopotliwych krokodylach Stadion Śląski jest na ukończeniu. Na budowie pracuje obecnie ponad 300 osób, za chwilę będzie ich jeszcze więcej. Lada moment będą montowane krzesełka. W sumie obiekt będzie mógł pomieścić ponad 54 tysiące osób.  1 599 miejsc przeznaczonych dla klientów biznesowych, 358 miejsca w lożach Vip (sky boxy – 22 sztuki i studia tv), 108 miejsc dla osób niepełnosprawnych i max. 842 miejsca dla dziennikarzy.

Główny zakres robót obejmuje zadaszenie trybun. W ramach modernizacji stadionu została również zbudowana nowa górna trybuna zachodnia, a na trybunie wschodniej powstaną osobne dojścia do strefy VIP. Powierzchnia dachu z poliwęglanu mierzyć będzie ponad 43 tys. m2. Obiekt pomieści ponad 54 tys. widzów. Inwestycja będzie obejmować także pomieszczenia sanitarne i cateringowe, system nagłośnienia i oświetlenia.

Modernizacja ma zakończyć się oddaniem do użytku stadionu spełniającego najwyższe wymogi stawiane zarówno stadionom piłkarskim (kategoria 4 wg klasyfikacji UEFA), jak i stadionom lekkoatletycznym (kategoria I wg klasyfikacji IAAF).

W połowie czerwca ma się zakończyć budowa, później odbędą się odbiory. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, we wrześniu oficjalne otwarcie. Program mamy poznać 15 lutego.

Po modernizacji “Kocioł Czarownic” będzie największą w Polsce areną lekkoatletyczną, największa otwartą sceną muzyczną w Polsce, oczywiście - będzie to nowoczesna arena piłkarska. A to wszystko w wyjątkowej lokalizacji na terenie największego parku w Europie - Parku Śląskiego.

Planuje się, że po zakończeniu modernizacji obiektu, odbywać się na nim będą międzynarodowe mecze piłki nożnej i zawody lekkoatletyczne oraz wielkie wydarzenia muzyczne.

Czytaj więcej