Czytasz: Światowe Dni Młodzieży także na Śląsku

Światowe Dni Młodzieży także na Śląsku

Hip-hop ks. Bartczaka, koncert niemaGOtu i nocne uwielbienie to tylko część atrakcji.

34. Światowe Dni Młodzieży odbywają się w Panamie. Z wielu względów, tylko nieliczni będą mogli pozwolić sobie na uczestnictwo w nich na miejscu. Dla tych, którzy nie mogli polecieć do Panamy, archidiecezja katowicka organizuje wspólne spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju. Będzie to Śląska Panama!

Wydarzenie odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju w nocy z soboty na niedzielę 26/27 stycznia 2019. Ma w nim wziąć udział ok. 2000 młodych ludzi.

ŚLĄSKA PANAMA. CO W PROGRAMIE?

Bramki w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju zostaną otwarte o godz. 19.00. Godzinę później na scenę wyjdzie znany wielu młodym wrocławski ksiądz Jakub Bartczak. Ksiądz Bartczak od lat pracuje i występuje dla młodych ludzi, był również koordynatorem oraz ambasadorem Światowych Dni Młodzieży 2016.

Później na scenie pojawi się zespół niemaGOtu.  Lider zespołu, Kuba Blycharz, jest autorem hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie„Błogosławieni miłosierni”. 

O północy rozpocznie się Eucharystia. Będzie jej przewodniczył abp Wiktor Skworc. Po zakończeniu Eucharystii organizatorzy zamierzają połączyć się z oficjalnymi obchodami w Panamie i stworzyć „telemost” z ich uczestnikami. Transmisja nocnego czuwania młodzieży z papieżem Franciszkiem ma się rozpocząć o godz. 2 w nocy. 

Uwielbienie, które potrwa do godz. 5 nad ranem, poprowadzi zespół „ON1”. W skład zespołu wchodzi wielu popularnych twórców i wykonawców muzyki chrześcijańskiej, takich jak Mateo, Owca, Gabi Gąsior oraz TU Band. Zaplanowano również adorację Najświętszego Sakramentu. W hali będzie też „strefa konfesjonału”.

Dla wszystkich uczestników przewidziany jest ciepły posiłek i gadżety związane ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Światowe dni młodzieży w Panamie

Światowe Dni Młodzieży zapoczątkowane przez Jana Pawła II są wydarzeniem, które gromadzi i jednoczy miliony młodych ludzi z całego świata. W tym roku wydarzenie jest organizowane po raz 34. W tym roku w Panamie w ŚDM bierze udział około 3,5 tys. osób z samej Polski, w tym 12 biskupów. Światowe Dni Młodzieży w Panamie potrwają do 27 stycznia.

Czytaj więcej