Czytasz: Śląska premiera nowego filmu Adama Sikory

Śląska premiera nowego filmu Adama Sikory

Wielkimi krokami zbliża się śląska premiera filmu „Powrót Giganta” oraz spotkanie z jego reżyserem - Adamem Sikorą, aktorką - Barbarą Lubos oraz kompozytorem - Tymoteuszem Biesem.

"Powrót Giganta" jest kontynuacją powstałego kilka lat temu filmu "Gigant". To poruszająca i niepokojąca diagnoza świata, a także oniryczne studium melancholii.

Premiera filmu i występ muzyczny

Tomasz (Sławomir Żukowski) przyjeżdża do pensjonatu "Gigant". Nieskończenie długie korytarze Giganta oraz jego tajemnicza historia dopełniają melancholijny nastrój bohatera. W pensjonacie poznaje kobietę (Barbara Lubos), tak dochodzi do spotkania dwojga cierpiących ludzi.

Film powstał w ramach prowadzonych przez Sikorę warsztatów na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zdjęcia ręcono w wioskach i na bezdrożach polsko-czeskiego pogranicza, a także w Górach Orlickich.

Adam Sikora jest operatorem filmowym, fotografem i malarzem, autorem filmów telewizyjnych („Boże ciało”, „Blusmeni. Ballada o Janku „Kyksie” Skrzeku”) oraz fabularnych („Ewa”). Sikora jest wielokrotnie nagradzany, m.in. za zdjęcia do filmu „Essential Killing” Skolimowskiego.

Śląska premiera „Powrotu Giganta” odbędzie się 15 lutego o godz. 18 w katowickim kinoteatrze Rialto. Po seansie spotkanie z reżyserem, scenarzystą i autorem zdjęć – Adamem Sikorą. Pojawią się też: Tymoteusz Bies – wybitnie uzdolniony pianista i kompozytor muzyki do filmu oraz aktorka Barbara Lubos, znana również z talentu wokalnego. Mając te dwie postacie w tak zaprzyjaźnionym z muzyką miejscu, nie obejdzie się bez muzycznych atrakcji.

Specjalnie na ten wieczór Adam Sikora przygotował wystawę fotografii – fotosów z planu filmowego.

Czytaj więcej