Czytasz: Śląska "Pieśń o Ojczyźnie"

Śląska "Pieśń o Ojczyźnie"

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" przygotował płytę na 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Koncert promujący płytę "Pieśń o Ojczyźnie - Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaplanowano na 27 lutego w Koszęcinie. Prapremiera koncertu odbyła się 21 lutego w siedzibie Polskiego Radia Katowice.

Chór, orkiestra i soliści Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" nagrali nową płytę z piosenkami patriotycznymi na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To najpiękniejsze i najbardziej znane pieśni patriotyczne, które towarzyszą uroczystościom państwowym, wojskowym oraz rocznicom najważniejszych wydarzeń historycznych. Są to m.in. polskie pieśni hymniczne, a także wojenne, żołnierskie i partyzanckie. Na płycie znalazły się „Mazurek Dąbrowskiego”, „My, Pierwsza Brygada”, „Hymn Armii Hallera” czy „Hymn Armii Krajowej”.

- Nie zabraknie pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego „My Pierwsza Brygada” w wyjątkowym opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny. Wśród około 20 utworów znajdą się także m.in. „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Pieśń o Ojczyźnie”, „Ułan i dziewczyna” czy „Witaj majowa jutrzenko" – mówi Agnieszka Kukuła, rzeczniczka „Śląska”.

Płyta "Pieśń o Ojczyźnie” będzie wkrótce dostępna w sklepie internetowym zespołu oraz na stoisku z wydawnictwami zespołu podczas koncertów w całej Polsce.

***

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to ponad 120 artystów: chóru, baletu i orkiestry. W swoim repertuarze posiada zarówno programy, których wykonanie angażuje pełen skład artystyczny, jak i poszczególne formacje oraz solistów. Niezależnie od miejsca czy rangi wydarzenia Zespół „Śląsk” jest przygotowany do koncertów na najwyższym poziomie artystycznym. Programy, ze względu na skład osobowy artystów biorących udział w koncercie, mają charakter galowy, wokalno-instrumentalny i taneczny.

Czytaj więcej