Czytasz: Śląsk dla Peru
Setki ofiar, rannych i zaginionych. Tysiące poszkodowanych, którzy stracili dobytek swojego życia. 14 tysięcy kilometrów od Katowic.

Jak donosi Assiosiated Press, powódź, która w marcu przeszła przez Peru zniszczyła 12 tysięcy domów, 25 szkół, 8 szpitali i klinik. Woda zalała 2000 km dróg i pola upraw o powierzchni niemal 9000 hektarów. 

W środę w Hotelu Katowice o godz. 18:00 rozpocznie się koncert, z którego dochód zostanie przekazany ofiarom kataklizmu.

Intensywne deszcze sparaliżowały systemy odwadniające w miastach i wsiach.  Ministerstwo Zdrowia prowadzi odymianie zalanych obszarów, żeby powstrzymać epidemię groźnych chorób przenoszonych przez komary.

Kataklizm nie oszczędził także stolicy Peru. Lima, została bez wody pitnej. Rząd zdecydował, że wojsko będzie pomagać policji kontrolować porządek publiczny w 811 miastach, które ogłosiły stan nadzwyczajny. 

START O 18:00 

Wstęp jest bezpłatny. Jednak organizatorzy liczą na hojność mieszkańców naszego regionu. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych w Peru. W wydarzeniu weźmie udział pani konsul Aurora Lugue De Hjort.

W programie koncertu: 

- Eduardo Bartolotti - koncert skrzypcowy
- Występ Studenckiego Zespołu Peśni i Tańca "Katowice"
- Prezentacja aktualnej sytuacji w Peru - film
- Występ Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich z Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach
- występ peruwiańskiego zespołu "Kantu"
- degustacja kuchni śląskiej i peruwiańskiej oraz myśliwskiej

Czytaj więcej