Czytasz: Pizza bezstresowa, czyli śląscy blogerzy w akcji!

Pizza bezstresowa, czyli śląscy blogerzy w akcji!

Nie tylko poświęcają wolny czas na blogowanie. Zobacz jak pomagają najmłodszym.

Śląscy blogerzy, wsparci projektantką mody po raz kolejny odwiedzili podopiecznych z Ośrodka Pomocy Rodzinie i Dzieciom w Rudzie Śląskiej. 

Alicja z bloga Kuchnia Bezstresowa przewodziła warsztatom kulinarnym i uczyła dzieci jak upiec pizzę. Dzieciaki same zagniatały ciasto, wybierały i kroiły składniki potrzebne do jej produkcji. Podczas warsztatów ujawniło się wiele kulinarnych talentów, a efektów mógł pozazdrościć niejeden szef kuchni!

Z projektantką mody Katarzyną Majzel - Pośpiech podopieczni przystrajali worki na buty. Do dyspozycji mieli kolorowe materiały, mazaki, świecidełka, a co najlepsze pomoc i poradę profesjonalistki.

To nie pierwsza taka akcja śląskich blogerów. Na swoim koncie mają już warsztaty virtualnej rzeczywistości, szycia maskotek, pisania scenariuszy i kręcenia filmów. Akcje kręcą się dzięki takim dziewczynom jak Kasia czy Agnieszka. Wolontariuszkom, które wspierają blogerów i wspólnie z nimi przygotowują warsztaty.

Spotkania te są potrzebne podopiecznym, gdyż rozwijają je, uczą nowych umiejętności, a przede wszystkim pozwalają im oderwać się, choć na chwilę od szarej rzeczywistości.

Dzieci są zawsze bardzo zaangażowane, dużą satysfakcję daje im robienie czegoś własnego, gdzie mogą się wykazać. Kreatywność dzieci jest nieograniczona i zawsze się od nich uczę nowego spojrzenia na pozornie proste rzeczy — mówi Katarzyna Majzel, która podopiecznych z Rudy Śląskiej odwiedziła już kolejny raz.

Śląscy blogerzy, na czele z naszą redaktorką Dagmarą, poza tym, że aktywnie działają w swoim środowisku — organizując liczne warsztaty i konferencje, znajdują również czas, aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. Co się w dzisiejszych czasach bardzo ceni.

Czytaj więcej