Czytasz: Śląscy antyterroryści biją wszystkich…

Śląscy antyterroryści biją wszystkich…

...na głowę! Właśnie wygrali jedne z najtrudniejszych ogólnopolskich zawodów strzeleckich. Pokazali, że przeprawa przez lodowatą wodą i skaliste góry są im nie straszne.

Śląska jednostka antyterrorystyczna udowodniła, że jest najlepsza. Pod koniec minionego tygodnia wzięła udział w ogólnopolskich zawodach strzeleckich „Tactical Fighter 2016”, zorganizowanych w Lublewie Gdańskim przez tutejszą Jednostkę Wojskową Formoza. Zajęła zaszczytne pierwsze miejsce. Nasi, śląscy antyterroryści, wyprzedzili 20 drużyn z całej Polski, w tym m.in. jednostkę komandosów z Lublińca, jednostki specjalne Straży Granicznej czy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – wylicza Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa śląskiej policji.

W jakich kategoriach mierzyli się najlepsi? Zawody wymagały m.in. wysokich umiejętności strzeleckich, ogromnej wytrzymałości fizycznej, znajomości taktyki specjalnej i odporności na ekstremalne warunki (np. jeden z torów strzeleckich kończył się strzelaniem z basenu wypełnionego wodą z lodem przy temperaturze otoczenia 0º C).

- Dwuosobowa drużyna z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji (SPAP) w Katowicach zdobyła w tych trudnych zawodach I miejsce. Drugi z zespołów wystawionych przez katowicki SPAP zajął V miejsce – mówi rzeczniczka.

Na uwagę zasługuje fakt, że policjanci SPAP używali karabinków, które mają w dyspozycji od niespełna trzech miesięcy. Jest to kolejne zwycięstwo antyterrorystów z Katowic w tym roku.